Wrocław: Deweloperzy zainteresowani kupnem magazynu Ossolineum na Ołbiniefot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Deweloperzy zainteresowani kupnem magazynu Ossolineum na Ołbinie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zakład Narodowy im. Ossolińskich jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości przy ulicy Kluczborskiej i nie planuje sprzedaży prawa do niej. Inwestorzy, w tym Vantage Development, zbierają jednak informacje o działce i rozważają złożenie za nią oferty.
Magistrat przesłał 2 lipca do uzgodnienia przez dolnośląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków projekty dwóch decyzji o warunkach zabudowy dla działki nr 117/2 przy ul. Kluczborskiej 31-33. Jej powierzchnia wynosi 1311 mkw.
UM Wrocławia
Pierwsze postępowanie zostało wszczęte 15 stycznia na wniosek osoby fizycznej i dotyczy budowy budynku wielorodzinnego z usługami, garażem podziemnym i niezbędną infrastrukturą techniczną. Drugie ruszyło 8 marca za sprawą Vantage Development S.A. Wrocławski deweloper ma taki sam zamiar jak jego poprzednik, z wyłączeniem usług.
Jak tłumaczy nam Vantage Development, przed realizacją przedsięwzięcia analizuje możliwości wykorzystania danego terenu. To wiąże się często z koniecznością wystąpienia do urzędu miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Gdy parcela okazuje się dla niego atrakcyjna – zwraca się do właściciela z konkretną propozycją biznesową.
Jeśli chodzi o teren przy ulicy Kluczborskiej, jesteśmy na etapie gromadzenia informacji na temat tej działki – wyjaśnia Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.
fot. Mariusz Bartodziej

Teren nie na sprzedaż?

REKLAMA
Użytkownikiem wieczystym gruntu przy ul. Kluczborskiej 31-33 jest od czerwca 2013 roku Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Jest także właścicielem budynku znajdującego się w tej lokalizacji.
Został wybudowany prawdopodobnie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Budynek ten, po drobnych remontach, wykorzystywany jest jako pomieszczenia biurowe dla części wydawnictwa oraz jako magazyn książek i publikacji wydawanych przez Ossolineum – mówi Marek Adamczyk z ZNiO.
Dodaje, że nie rozważali i nie zamierzają sprzedać nieruchomości.
W przyszłości Zakład Narodowy im. Ossolińskich planuje powiększyć i zmodernizować istniejący budynek dla stale zwiększających się zbiorów książek i czasopism, ale z uwagi na brak odpowiednich środków finansowych, zakres i termin tych prac nie jest jeszcze określony – informuje Adamczyk.
fot. Mariusz Bartodziej

Mieszkania także w miejsce biurowca MPK?

Mieszkania mogą powstać na Ołbinie także w miejsce siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Będzie to jednak możliwe najwcześniej po przenosinach administracji do nowej zajezdni. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA