Zapraszamy Państwa do Klubu Klienta Zadomowieni!Program to bogata oferta rabatów do 30% na produkty i usługi związane z urządzaniem i aranżacją mieszkania oraz zniżki na kulturę, rekreację, rozrywkę w mieście. Pozyskaliśmy ponad 60 partnerów, a niemal 500 mieszkańców już aktywnie korzysta z dedykowanej oferty naszych Partnerów. Więcej na zadomowieni.pl
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,953 ... ek,,4.html Na najlepszy budynek mieszkalny wybrano Lofty Platinum we Wrocławiu przy ul. Inowrocławskiej, których inwestorem i projektantem był Archicom (główny architekt: Dorota Jarodzka-Śródka), a wykonawcą firma Arkop.
kasama, ze względu na ciężar merytoryczny dyskusji poprosiliśmy o komentarz ekspercki jednego z inżynierów Grupy Archicom.
"1. Potwierdzamy, że warstwa gr. 1 cm, opisana na przesłanym rysunku jako poz. nr 5, wykonana z dwóch warstw gr. 5 mm poliuretanu spienionego Gold Foam pełni rolę dylatacji akustycznej, oddzielając falę akustyczną poprzeczną od konstrukcji budynku - płyty stropowej i ścian. Jej skuteczność zapewnia wywiniecie tej warstwy na ściany. Taki układ izolacji akustycznej (wraz z warstwą dociskową), w przyjętej nomenklaturze, nazywamy podłogą pływającą. 2. Jednak krytykowane przez Pana rozwiązanie nie jest jedynym elementem zapewniającym izolację akustyczną, w Loftach Platinum. Zaletą zastosowanego przez nas rozwiązania jest to, że oprócz izolacji wyszczególnionej w pnk 1 naszej wypowiedzi, całość projektowanej izolacji akustycznej (przed falą dźwiękową poprzeczną i podłużną) zapewniają wszystkie warstwy posadzki zaprojektowanego stropu (poz. 2 do 6 w przekazanym opisie). Projekt ten w pełni spełnia również zalecenia podane w przywoływanych przez Pana artykułach, podnoszących zalety podłóg warstwowych. Przy czym już na wstępie informuje się, że podłogi pływające (PP) – izolują strop od dźwięków powietrznych i uderzeniowych (fala akustyczna podłużna i poprzeczna). Zastosowane rozwiązanie projektowe podłogi pływającej i izolacji z 2 x maty z poliuretanu spienionego jest dopuszczone przez ITB . 3. Przywoływana przez Pana i kwestionowana jako izolacja akustyczna warstwa styropianu o gr. 2 – 6 cm (poz. 4 według dokumentacji) stanowi warstwę wyrównawcza i wypełniającą przestrzeń, w której układane są instalacje. Pełni ona również rolę dodatkowej izolacji akustycznej. 4. Na izolacyjność akustyczna podłogi ma wpływ również warstwa wykończeniowa (poz. 1 w przekazanym opisie), która zostaje ułożona przez właściciela we własnym zakresie. Wiele zależy od sposobu ułożenia paneli (bez mostków akustycznych i na odpowiednim podkładzie tłumiącym). W przywoływanej przez Pana literaturze mówi się np. o zaletach wykładziny dywanowej. 5. Nie widzimy żadnego uzasadnionego powodu, aby uznać nasze rozwiązania konstrukcyjne zastosowane na obiekcie Lofty Platinum za oszczędne, a zwłaszcza – jak Pan pisze - w zakresie stolarki okiennej czy podłóg (patrz wyżej)."
Jeśli nie wyczerpuje to wątpliwości, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Chętnie zaaranżujemy spotkanie z Dyrektorem ds. Jakości, który poprowadzi temat aż do pełnego wyjaśnienia poruszanych kwestii.
Lofty Platinum wśród budynków, które zmieniły Wrocław http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,132 ... tinum.html
"Uszanowanie pierwotnych funkcji i podkreślenie zabytkowych walorów było głównym celem renowacji obiektu. Archicom szukał sposobu, jak odcisnąć piętno artystyczne, adaptując historyczny budynek na wysokiej klasy apartamenty. Artyści współtworzący lofty wkomponowali swoje prace tak, by zostały trwale związane z budynkiem. Jeszcze na etapie budowy miały tu już miejsce wernisaże i artystyczne sesje zdjęciowe. "
Witam. Dziękuję za rzut techniczny stropów wraz z rozpiską wszystkich warstw. Faktycznie byłem niedokładny w swoich sformułowaniach (nie jestem fachowcem w tym temacie), ale teraz postaram się to naprawić. 5 pozycja w opisie warstw (z załączonej dokumentacji) to izolacja akustyczna i ten słynny 1 cm(o to mi chodziło od początku). Teraz przykład artykułu - co o tym sądzą fachowcy „Dom bez hałasu”. http://www.muratorplus.pl/technika/podlogi-posadzki/akustyka-podog_58440.html Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem. Wynika z niego jasno, że jest to najgorsze wygłuszenie z dostępnych (15 dB) i tylko zastosowanie więcej niż jednej warstwy ma sens. W tym wypadku ciśnie mi się na usta tylko jedno słowo „[i:dt5uf3sb]Żenada[/i:dt5uf3sb]”. Jak można w tym przypadku mówić o inwestycji, jako - PRESTIŻOWA!! Widzieliśmy więcej przykładów, które można nazwać wpadkami tej super ponadstandardowej jakości wykonania. Ściany, stolarka okienna i podłogi to przykład jak oszczędzać tylko, czemu na kliencie, który ma zapłacić 800 tys. za mieszkanie? Dziękuję również za zdjęcia korytarza, ale robienie zdjęć z góry nie oddaje faktycznego stanu ułożenia płytek. Wiem, co widzieliśmy. Znajomy określił to, jako "fale Dunaju".
Powiem szczerze, że nie tego oczekiwałem od tak nagłośnionej inwestycji i tak renomowanego dewelopera. (:
Tak na marginesie dla innych jeszcze jeden artykuł. http://www.muratorplus.pl/technika/izol ... 59672.html
kasama, w projekcie wykonawczym nowej części budynku projektant przewidział 5 cm, a nie 1 cm posadzki. Na dowód zamieszczamy skan strony z projektu wykonawczego dotyczącego specyfikacji w zakresie przekroju budynku. Jednoznacznie z tego dokumentu wynika, że dla III piętra posadzka (opisana jako jastrych) ma grubość 5 cm. Możliwe, że 1 cm dla posadzki pomylił Ci się z warstwą wykończeniową - podłogą (czyli tą, którą wykonuje właściciel). Co do pojedynczych uszkodzeń mechanicznych, o których piszesz, to są one odnotowane w protokole ze wspólnego przeglądu technicznego budynku, jaki miał miejsce pod koniec lutego br. Przeprowadzono go przy udziale przedstawicieli Zarządcy, Inwestora i Wspólnoty Mieszkaniowej obiektu. W trakcie przeglądu została spisana lista drobnych usterek do usunięcia przez dewelopera, co już się dzieje. W naszej firmie to standard, że po ukonstytuowaniu się Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej robiony jest przegląd techniczny budynku w częściach wspólnych tak, aby przedstawiciele mieszkańców mieli możliwość w imieniu wszystkich właścicieli zadbać o jak najlepszy finalny efekt i jakość nieruchomości, wskazując elementy zawierające usterki. Dodatkowo, informujemy, że zawsze przeglądy techniczne budynków ze Wspólnotą przeprowadzamy dopiero wtedy, kiedy wybór Zarządcy leży już w gestii właścicieli nieruchomości, a nie dewelopera. Daje to gwarancję naszym Klientom, że to ich interesy reprezentuje Zarządca, bo działa na zlecenie Wspólnoty, a nie dewelopera.
Witam Odniosłem wrażenie, że zostałem wywołany do tablicy. Wyjaśnię, że byłem zainteresowany tylko nową częścią budynku i tylko tej części się przyglądaliśmy. Co do 5 cm wylewki pływającej, która ma stanowić element wygłuszający to ciężko mi się jest odnieść jak było w projekcie. Czytałem w Państwa siedzibie PROJEKT WYKONAWCZY, w którym jest informacja o 1 cm. Opieram się na tym, co widziałem i czytałem. Specjalnie na jedną z wizji lokalnych zabraliśmy zaprzyjaźnionego inspektora nadzoru i to on nam pokazała wszystkie „[i:3c06yyhm]niedociągnięcia[/i:3c06yyhm]” a tym samym zdjął zasłonę z oczu, bo przyznam, że inwestycja bardzo mi się podobała. Czy ocieplenie styropianem 10 cm to jest wysoki standard czy nie zostawiam innym do oceny. Dla naszego inspektora zastosowany materiał na ściany wymaga tego, jako minimum z minimum. Jeszcze tak na boku, czy zastosowanie pionu wodnego, wykonanego z rur stalowe jest dobrym rozwiązaniem? Też nie wiem, choć u moich rodziców w bloku była wymiana na rury z plastiki i wiem ile towarzyszyło tej operacji „zniszczeń” w mieszkaniu i jak one wyglądały. Pozycjonowanie, inwestycji, jako premium ponad-standardowość widać tam gdzie powinno być to widoczne. Mogę to potwierdzić dla „oka” zrobiono wiele. Natomiast mówienie o wyższym standardzie niż najtańsze inwestycje to chyba nie najlepszy pomysł. Niedługo większość deweloperów będzie opisywać swoje inwestycje, jako wykończeniem Premium, jak to ma obecnie miejsce z hasłem „apartament”. Jeden element o wyższym standardzie wystarczy i od razu mamy w opisie apartament, super standard, premium, rezydencja itp.
Podsumowując: Lofty Platinium to ładna inwestycja tylko jak dla mnie zobowiązywała wykonawcę do zachowania tego standardu we wszystkich elementach wykonania. Osobiści czuję się zawiedziony może, dlatego że nie jestem artystą, bo to chyba im jest jednak dedykowana ta inwestycja i nie będzie ich razić, że kafelki na klatkach są krzywo poukładane (III piętro), stopnie w budynku już zniszczone (wiem, zaraz Państw to nie będzie interesować tylko wspólnota zostanie z tym drobnym problemem). :)
kasama, odnosząc się do Twojej wypowiedzi na wstępie chcemy zaznaczyć, że Lofty Platinum, choć są obiektem historycznym, to swoją adaptacją spełniają wszelkie normy akustyczne i termiczne. Co więcej, często parametry są znacznie lepsze niż w nowych budynkach.
Inwestycja była pozycjonowana jako oferta premium, dlatego – co widać na pierwszy rzut oka – ich realizacja została oparta na materiałach ponadstandardowych, często droższych. Nie widzimy tu obiektywnych podstaw do uwag o oszczędnościach. Przechodząc natomiast do meritum zastrzeżeń:
Lofty Platinum są budynkiem zaadaptowanym z XIX-wiecznej destylarni w związku z czym stropy (tzw. stropy monolityczne) są bardzo grube - ponad obecnie obowiązującą normę. Ma to kluczowy wpływ na ich wysoką wartość akustyczną. Z powodu zachowania zabytkowej elewacji budynek nie jest również ocieplony, tak jak w typowym pierwotnym budownictwie mieszkaniowym (w historycznej części budynku)
W kwestii posadzki pływającej możemy zapewnić, że nadzór inwestorski weryfikuje jej jakość i nie jest możliwe, by miała ona 1 cm, czy nawet 2-3 cm zalecane przez producenta. Projektowana grubość to 5 cm (jest to podkład pod posadzkę). Jeśli znaleziono miejsce, które wskazuje na inną grubość, z pewnością miało to swoje uzasadnienie i nie było sytuacją typową. Chętnie przyjrzymy się sytuacji detalicznie, po wskazaniu konkretnego miejsca w budynku.
Budynek dojrzewa i pewne mikropęknięcia ścian budynku są rzeczą naturalną. Przy transformacji tak starego obiektu i przystosowaniu jego konstrukcji do nowych obciążeń mogą zdarzyć się delikatne rysy, które oczywiście zgłoszone przy odbiorze, usuniemy, tak by każdy Klient wprowadził się do lokalu zgodnego ze standardem, który deklarujemy.
Trudno nam polemizować bazując wyłącznie na wrażeniach utrwalonych słowem, nie popartych zdjęciem czy choćby numerem lokalu. Tym nie mniej dziękujemy za podzielenie się opinią w tym i innych postach, gdzie również pojawiają się Twoje odwołania do standardu Archicomu jako pewnej normy rynkowej.
Witam Pogratulować Archicomowi piaru. Umie się w tym odnaleźć i sprzedać coś, co nie jest warte tych pieniędzy. Fakt ładnie wygląda a jak smakuje? Jak pierwszy raz oglądałem byłem zauroczony. Jak przyszło do bliższego zapoznania się z lokalem już w towarzystwie fachowca to wyszło blado. Ściany pękają, bo to taki materiał, ocieplenie minimum z minimum 10cm, sąsiadów słychać jak chodzą, bo wylewki pływającej jest tylko 1 cm a producent zaleca 2-3 cm. Na każdym kroku wychodzi jedna wielka oszczędność. Czy to już standard Wrocławskich deweloperów?
[size=85:xh69dj0c]Lofty platinum najbardziej prestizową inwestycja w Polsce wg ekspertow bankier.pl otodom.pl
oto jak eksperci uzasadnili swoją decyzję:
"W Polsce nie ma jasnej definicji nieruchomości luksusowej czy apartamentu. Według mnie taka nieruchomość powinna spełniać kilka warunków – po pierwsze, powinna znajdować się w lokalizacji uważanej za prestiżową, najlepiej miejscu, gdzie w najbliższej przyszłości nie powstanie już żadna nowa inwestycja, jak duże osiedle segmentu popularnego czy trasa szybkiego ruchu. Po drugie, luksusowe mieszkania powinny być przestronne, wykończone z użyciem najlepszych materiałów, możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni. Po trzecie – najważniejsze – luksusowe nieruchomości powinny być unikalne, wyróżniać się na tle konkurencji czymś, czego nie ma nikt inny. Dzięki temu, że Lofty Platinum ulokowane są w starej destylatorni i magazynach win braci Wolf 1896 r., spełniają również ten warunek."
Fajne, nie powiem nie powiem, myślałem że będą jednak trochę wyższe, ale klimacik jest, oby więcej takich działań to Wrocław będzie prezentował się co raz lepiej!:)
Kolek, ceny zaczynają się od 6 704 zł/m2 dla takiego oto czteropokojowego apartamentu na II piętrze. Ponad 40-metrowa strefa dzienna, 3 sypialnie, 2 łazienki.
Tych, którzy nie dotarli na lofty osobiście zapraszamy na choćby wirtualny spacer po budynku - tym razem w towarzystwie autorki projektu, Doroty Jarodzkiej-Śródki:
Wprawdzie już tydzień po otwarciu ale wrzucę też i swoje fotki z Loftów, postaram się nie powtarzać ujęć:) Wrażenia: całkiem pozytywne> wnętrza przestrzenne choć dla mnie to raczej faktycznie takie wyższe mieszkania, niekoniecznie lofty ( brak w samych mieszkaniach historycznych detali )- przynajmniej mnie się w oczy nie rzuciły. Przyznaję jednak,że wspólne części dla mieszkańców: taras i klub robią super wrażenie. Z samej góry jest świetny widok, z mieszkań niestety widok na bloki dookoła ale nie ma co narzekać w końcu miejscówka w samym centrum miasta. Zdjęcia ze środy 23.01.2013: Wspomniany taras:
"bista" napisał: Stara część wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem udana modernizacja. Nowa, to po prostu poprawny apartamentowiec. Chciałbym zobaczyć jakieś foty z wnętrza mieszkania w "starej części" , jaka jest tam wysokość mieszkania?
Zdjęcia powyżej bista. W tych starych nie byłem, ale pewnie jest podobnie jak w nowej części, a tam na oko było ze 3m, może 2,9.
Nie licząc świeżo zarezerwowanego 200-metrowego penthouse'u na 5. piętrze, w starej części Loftów Platinum pozostały dostępne ostatnie 2 lofty: 112m2 na 4. piętrze (z charakterystycznym rytmem częściej występujących okien) oraz podobnej wielkości penthouse piętro wyżej. Poniżej zdjęcia obu penthouse'ów w starej części oraz jednego z wykończonych już loftów na innej kondygnacji. Wysokość pomieszczeń wynosi ok. 3m z lokalnymi obniżeniami (wentylacja, podciągi).
Zarezerwowany penthouse, liczący docelowo 200m. [size=85:3nmev4fb]Największy Penthouse na 5. piętrze.[/size:3nmev4fb]
Ostatni wolny penthouse w starej części budynku (ok. 110m2).
A poniżej jeden z pierwszych całkowicie wykończonych loftów w starej części budynku.
Wreszcie przestrzeń oraz zachowana oryginalna cegła w częściach wspólnych starego budynku (tu: wejście do klubu bilardowego w przyziemiu).
Szeroka ta definicja i praktycznie zostawia furtkę nawet dla 20 metrowych kawalerek. No to mamy pierwsze lofty we Wrocławiu, wiwat! Zdjęcia może wstawi deweloper?
Stara część wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem udana modernizacja. Nowa, to po prostu poprawny apartamentowiec. Chciałbym zobaczyć jakieś foty z wnętrza mieszkania w "starej części" , jaka jest tam wysokość mieszkania?