Dwuhektarowy teren przy ulicy Sarbinowskiej trafi pod młotek jako jedna nieruchomość. Przyszły inwestor może uzupełnić funkcję mieszkaniową o usługi. Plan miejscowy dopuszcza maksymalnie cztery piętra.
Magistrat dodał 15 listopada do swojej oferty nieruchomość położoną przy ul. Sarbinowskiej na Kuźnikach (pomiędzy boiskami piłkarskimi a trasą kolejową). Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej ani terminu i rodzaju przetargu. Na teren o powierzchni 2,03 ha składają się działki nr 2/31, 15/36 oraz 27/3, a także część parceli nr 23, 24/2, 25/3, 1/3 i 15/33.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza ten obszar m.in. pod zabudowę wielorodzinną uzupełnioną o usługi (tylko na parterze, z wyjątkiem pracowni artystycznych). Dopuszcza cztery kondygnacje nadziemne (na części obszaru pięć) przy 18 m wysokości. Inwestor może zabudować 30% powierzchni nieruchomości, a zazielenić musi co najmniej 40%. Ponadto jest zobowiązany do zlokalizowania w garażach podziemnych przynajmniej 30% zaplanowanych miejsc postojowych.
UM Wrocławia
Więcej zmian na Kuźnikach
Na osiedlu pojawią się też inne nowe inwestycje. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że prywatny inwestor chce przebudować dawną, zabytkową wieżę ciśnień przy ul. Elbląskiej na cele mieszkalne i usługowe. Uzyskał już warunki zabudowy.
UM Wrocławia
Pojawią się też kolejne osiedla. Blue Forest Development Sp. z o.o. buduje od maja Zatokę Pucką. Wydzieli w domach 26 lokali cztero- i pięciopokojowych, o metrażach 105-160 mkw. Są dostępne cztery typy budynków, m.in. z garażem i miejscem postojowym lub dwoma miejscami postojowymi. Skończy prace w grudniu 2020 roku. Nieruchomość o powierzchni blisko 8 tys. mkw. wylicytował na miejskim przetargu w styczniu ubiegłego roku. Zapłacił ponad 2 mln zł netto.
materiały inwestora
W tej części Wrocławia powstaną też lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W sąsiedztwie zabytkowej parowozowni zbuduje się w dwóch etapach przeszło 600 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. O wytycznych pisaliśmy w październiku zeszłego roku. Miesiąc później przedstawialiśmy zwycięską koncepcję.
BGK Nieruchomości
S.A.M.I. Architekci