Wrocław: Miasto wyremontuje za prawie 2 miliony fragment drogi na Złotnikachfot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Miasto wyremontuje za prawie 2 miliony fragment drogi na Złotnikach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przebudowy doczeka się blisko 400-metrowy odcinek ulicy Zakopiańskiej. Pojawią się m.in. chodniki, zjazdy oraz oświetlenie. Firma Pro-Tra Building skończy prace z początkiem jesieni. Otrzyma przeszło 1,7 miliona złotych, czyli o ponad 300 tysięcy mniej, niż magistrat planował wydać.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozstrzygnął 19 kwietnia przetarg na budowę ul. Zakopiańskiej we Wrocławiu pomiędzy Złotnicką a Kielecką wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W tej lokalizacji powstaje osiedle domów Malownicze Złotniki.
Listę ofert poznaliśmy tydzień wcześniej. Zgłosiło się pięciu chętnych. Wszyscy zapewnili trzyletnią gwarancję na zieleń, a pięcioletnią na pozostałe roboty oraz realizację zadania w ciągu 4,5 miesiąca od dnia podpisania umowy (zamiast założonych przez inwestora 5 miesięcy). Ceny wynosiły od 1 mln 753 tys. zł do 2 mln 563 tys. zł brutto. Cztery z nich zmieściły się w przygotowanym budżecie wynoszącym 2 mln 145 tys. zł. Najtańszą, jednocześnie najkorzystniejszą, propozycję złożyła spółka Pro-Tra Building Sp. z o.o.
REKLAMA
Ul. Zakopiańska ma na tym odcinku, o długości około 380 m, nawierzchnię gruntową i trawiaste pobocza. Za sprawą rozstrzygniętego postępowania powstanie jezdnia o szerokości 5 m o nawierzchni bitumicznej. Wykonawca zajmie się też utworzeniem zjazdów oraz obustronnych chodników o szerokości 2 m z kostki betonowej. Projekt przewiduje również realizację kanalizacji deszczowej, kanałów MKT i oświetlenia (14 latarni). Na koniec Pro-Tra Building odtworzy trawniki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA