Wrocław: Szkoła na Księżu Małym do rozbudowy. Jest przetarg źródło: materiały inwestora

Wrocław: Szkoła na Księżu Małym do rozbudowy. Jest przetarg

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Przy istniejącym budynku z lat 60. powstanie dobudówka m.in. z kuchnią, windą i kilkunastoma salami lekcyjnymi. Ponadto na terenie placówki pojawią się nowe nasadzenia, miejsca parkingowe, czy plac zabaw. Mieszkańcy doczekają się tego w 2021 roku.
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił 14 marca przetarg w trybie "zaprojektuj i zbuduj" na rozbudowę, przebudowę i remont Szkoły Podstawowej nr 99 przy ulicy Głubczyckiej 3 wraz z zagospodarowaniem terenu. Chętni mogą się zgłaszać do 14 marca. O wyborze wykonawcy zadecyduje w 60% cena, a po 10% doświadczenie zawodowe projektanta, kierownika budowy, okres gwarancji i rękojmi oraz zatrudnienie osób młodocianych, niepełnosprawnych lub bezrobotnych. Zwycięzca będzie miał na realizację zadania dwa lata. Następnie zajmie się pielęgnacją utworzonej zieleni.

Remont i termomodernizacja istniejącej szkoły

Trzykondygnacyjna szkoła z parterową salą gimnastyczną powstała w latach 60. XX wieku. Jej powierzchnia zabudowy wynosi 1269 mkw., użytkowa 3164 mkw., a kubatura – 15,1 tys. metrów sześciennych. Jest niedostępna dla osób z niepełnosprawnościami z racji braku windy i położenia parteru 2 m nad poziomem terenu.
Wykonawca wyremontuje dach, elewację (wraz z termomodernizacją) oraz schody przy głównym wejściu. W piwnicy utworzy szatnię dla uczniów. Zmieni układ pomieszczeń z powodu rozbudowy i wydzieli przeciwpożarowe klatki schodowe. Kotłownię gazową zastąpi węzłem zasilanym z sieci ciepłowniczej. Ponadto zlikwiduje pozostałość boiska (to wielofunkcyjne z 2018 roku pozostaje), plac zabaw i dwa stoły do ping-ponga. W zakresie zieleni wytnie z powodów sanitarnych 5 drzew, a posadzi 14 (12 brzóz pożytecznych "Doorenbos" i 2 klony czerwony) oraz 1325 krzewów (głównie różne odmiany tawuły japońskiej).
materiały inwestora
REKLAMA

Nowy budynek zapewni dostęp osobom z niepełnosprawnościami

Inwestycja przewiduje dobudowę trzykondygnacyjnego obiektu. Dzięki temu pow. zabudowy zwiększy się do 2217 mkw., użytkowa do 5278 mkw., a kubatura – do 26 tys. metrów sześciennych. W budynku znajdzie się m.in. 11 sal dydaktycznych (w tym jedna komputerowa), dwie świetlice, węzeł żywienia (kuchnia, jadalnia), gabinet pedagoga, pokój nauczycielski, portiernia, toalety, pomieszczenia gospodarcze i sala do gimnastyki korekcyjnej wraz z szatniami. Dobudówka będzie połączona na każdej kondygnacji z istniejącą szkołą poprzez korytarze. Będą do niej prowadzić nowe wejścia – dla uczniów i personelu oraz gospodarcze. Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami zapewnią winda oraz dostosowane wejście. Inwestycja przewiduje utworzenie tzw. "zielonych ścian".
Wykonawca zajmie się też zagospodarowaniem terenu. Przebuduje zjazd w ul. Głubczycką oraz wewnętrzne drogi i chodniki. Utworzy parking na 28 miejsc postojowych (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych), 15 stojaków na rowery (na 30 pojazdów), ogrodzony plac zabaw, miejsce gromadzenia odpadów oraz ogrody deszczowe. Zainstaluje monitoring zewnętrzny oraz oświetlenie budynku i terenu. Ponadto wykona ścieżkę prowadzącą do budynku przy ul. Bytomskiej i zamontuje elementy małej architektury.
Więcej wizualizacji w galerii.
Miliony na rozbudowę placówki na Osobowicach

Miasto rozbuduje również szkołę na Osobowicach. Pierwszy przetarg okazał się fiaskiem. Wszyscy chętni oczekiwali ponad 20 mln zł brutto. O ogłoszeniu drugiego informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA