źródło: Jakub Zazula

[Wrocław] Nowa inwestycja mieszkaniowa na dawnych terenach PKP bez oceny środowiskowej

Tomasz Matejuk
Trwa proces administracyjny w sprawie dużej inwestycji mieszkaniowej pomiędzy ulicą Hubską i Paczkowską. Prezydent Wrocławia uznał, że nie ma potrzeby, by dla tego przedsięwzięcia przeprowadzać ocenę oddziaływania na środowisko.
O planowanej przy ulicy Paczkowskiej inwestycji informowaliśmy w marcu, gdy wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. 
Postępowanie właśnie się zakończyło, a prezydent Wrocławia wydał postanowienie, stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Wcześniej podobną opinię wyraził Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu.



W planach jest tam budowa zespołu budynków mieszkalno-usługowych wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i towarzyszącą infrastrukturą, a także przebudowa, rozbudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku kotłowni.
Inwestycja planowana jest na działkach nr 4/59, 4/62, 4/78, 4/79, 4/80 i 4/81 przy ulicy Hubskiej i Paczkowskiej.



Inwestorem całego przedsięwzięcia jest spółka Incepti Development. Ten deweloper ma na koncie budowę osiedla Preludium i osiedla Sonata na Jagodnie, a aktualnie kończy realizację inwestycji Nowy Oporów przy ulicy Awicenny. Rusza też z nowym przedsięwzięciem deweloperskim na Maślicach.

Przedstawiciele Incepti Development na razie nie zdradzają szczegółów planowanej przy ulicy Paczkowskiej inwestycji.



Dawny teren PKP

Teren pod planowaną inwestycję należał w przeszłości do PKP. Kolejarze kilka lat temu wystawili na sprzedaż nieruchomość przy ulicy Paczkowskiej o łącznej powierzchni 16 453 metrów kwadratowych, zabudowaną wolnostojącym, jednokondygnacyjnym budynkiem, a także wpisanym do rejestru zabytków budynkiem kotłowni.

– W wyniku przeprowadzonego przetargu, w czerwcu 2016 roku został podpisany akt notarialny na zbycie prawa użytkowania wieczystego terenów przy ul. Paczkowskiej we Wrocławiu wraz z prawem własności znajdującej się na nich zabudowy, m.in. budynku byłej kotłowni oraz budynku warsztatowego – tłumaczył nam Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP.