Nowe życie Młyna Różanka. Będą tam mieszkania

Nowe życie Młyna Różanka. Będą tam mieszkania

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Dawny Młyn Różanka, zbudowany na początku XX wieku, gdzie jeszcze kilka lat temu mieściła się fabryka makaronów Malma, wkrótce zyska nową funkcję. Obecnie teren należy do firmy deweloperskiej Atal, która planuje tam inwestycję mieszkaniową.
Na początku listopada inwestor otrzymał pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych o kubaturze 57 783 metrów sześciennych przy ulicy Obornickiej 79. Projektantem jest Tadeusz Hardt z wrocławskiej pracowni TH Architekci.
Z kolei jak wynika z raportu giełdowego spółki, 18 listopada ATAL S.A. zawarł ze spółką ATAL Contruction, czyli podmiotem z tej samej grupy kapitałowej, zlecenie generalnego wykonawstwa pierwszego etapu inwestycji przy ulicy Obornickiej.

– Zlecenie zostało zawarte w ramach umowy o współpracy w zakresie generalnego wykonawstwa z 29 maja 2013 roku. Zlecenie zawarto na czas określony do 31 października 2018 roku, wynagrodzenie ustalane będzie w oparciu o rzeczywiście poniesione koszty oraz narzut zysku – czytamy w raporcie.
Przedstawiciele inwestora nie chcą na razie zdradzić szczegółów całego przedsięwzięcia.
– Wszystkie informacje przekażemy w momencie wprowadzenia inwestycji do sprzedaży – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Paweł Rabantek z Atalu.
REKLAMA

Odżyje też Młyn Maria

Przypomnijmy, że gruntowny remont przejdzie także Młyn Maria, czyli jedyny budynek we Wrocławiu stojący na dwóch wyspach (Młyńskiej i Piasek), przez którego środek płynie woda. 
fot. Jakub Zazula
W marcu 2016 roku kupiła go spółka RealCo Property Investment and Development, czyli firma deweloperska należąca do polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity.
Nowy inwestor zapowiada, że budynek zostanie zrewitalizowany z uwzględnieniem historii tego miejsca i zabytkowych detali architektonicznych, a także zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu funkcje mieszkaniowe i usługowe. Projekt inwestycji przygotowuje wrocławska pracownia architektoniczna Zbigniewa Maćkowa.
– Głównym założeniem jest zachowanie historycznej bryły, a także renowacja i wyeksponowanie zabytkowych elementów budynków – podkreślają przedstawiciele RealCo.

Szacują oni, że wszystkie prace budowlane potrwają około 2,5 roku od momentu uzyskania wszystkich zgód i pozwoleń.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA