Młyn na wrocławskich wyspach coraz bliżej rewitalizacjifot. Jan Augustynowski

Młyn na wrocławskich wyspach coraz bliżej rewitalizacji

REKLAMA
Inwestor złożył 18 września wniosek o pozwolenie na budowę zjazdu z Wyspy Słodowej z przebudową chodnika i jezdni, przy ulicy Staromłyńskiej 2a we Wrocławiu.
W marcu kupiła go spółka RealCo Property Investment and Development, czyli firma deweloperska należąca do polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity.
Obecnie prowadzimy badania, które są niezbędne do tego, żeby przeprowadzić remont. Kompleks budynków Młyna Maria był w swojej historii wielokrotnie przebudowywany, więc niezbędne jest dokładne sprawdzenie wszystkich ścian, stropów i fundamentów. O szczegółach będziemy informować po zatwierdzeniu projektów przez urzędników miejskich oraz konserwatora zabytków – wyjaśniała portalowi InvestMap.pl Dominika Kipigroch z RealCo.
Wówczas firma złożyła wniosek o pozwolenie na rozbudowę wpisanych do rejestru zabytków budynków przy ulicy Staromłyńskiej 2a, czyli dawnego Młyna Maria. Jak dotąd nie otrzymała jeszcze rozpatrzenia, jednak plan przebudowy chodnika i jezdni tuż przy nieruchomości wskazuje na ciągłe prowadzenie prac przy tej inwestycji. Za projekt rozbudowy odpowiada wrocławski architekt Zbigniew Maćków.
fot. Jan Augustynowski

Mieszkania i usługi w młynie

Inwestor zapowiada, że budynek zostanie zrewitalizowany z uwzględnieniem historii tego miejsca i zabytkowych detali architektonicznych, a także zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu funkcje mieszkaniowe i usługowe.
Przebudowa zabytkowych obiektów stanowi niszę na rynku nieruchomości, niszę w której działa nasza firma. Większość deweloperów nie chce się zajmować historycznymi budynkami ze względu na duże ryzyko i koszty. Zburzenie budynku i postawienie nowego jest tańsze o około 40 procent. Dla nas obiekty te stanowią integralną część miast i wiele mówią o ich historii – tłumaczy Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo Property Investment and Development.
Przedstawiciele inwestora szacują, że wszystkie prace budowlane potrwają około 2,5 roku od momentu uzyskania wszystkich zgód i pozwoleń
REKLAMA
Młyn Maria to jedyny budynek we Wrocławiu stojący na dwóch wyspach (Młyńskiej i Piasek), przez którego środek płynie woda. Pierwsze młyny w tym miejscu powstały już w XIII wieku. Na przestrzeni setek lat obiekty wielokrotnie były przebudowywane i zmieniały nazwę.
fot. Jakub Zazula

Nowe Miasto w starym młynie

Inwestor, ogólnopolski deweloper Atal, otrzymał pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych o kubaturze 57 783 metrów sześciennych przy ulicy Obornickiej 79. Projektantem jest Tadeusz Hardt z wrocławskiej pracowni TH Architekci.
http://www.miastorozanka.pl/
Na początku września firma złożyła wniosek o pozwolenie na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejącego budynku spichlerza przy ulicy Obornickiej na funkcję mieszkalną. To tam powstaje Nowe Miasto Różanka.
fot. Jan Augustynowski
Pierwszy etap, w ramach którego zostaną wzniesione dwa budynki, ma być gotowy w II kwartale 2018 roku. Znajdą się w nim 152 mieszkania o powierzchni od 42 do 101 mkw. Powstanie również ponad 200 miejsc parkingowych.
http://www.miastorozanka.pl/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA