Młyn Maria odzyska blask. Jest wniosek o rozbudowę zabytkowego obiektuźródło: mat. inwestora

Młyn Maria odzyska blask. Jest wniosek o rozbudowę zabytkowego obiektu

Wrocław
REKLAMA
Coraz bliżej przebudowy kompleksu Młyna Maria. – Zrewitalizujemy go z uwzględnieniem historii tego miejsca i zabytkowych detali architektonicznych – zapowiada inwestor.
W piątek 7 kwietnia złożono wniosek o pozwolenie na rozbudowę wpisanych do rejestru zabytków budynków przy ulicy Staromłyńskiej 2a, czyli dawnego Młyna Maria. Za projekt rozbudowy odpowiada wrocławski architekt Zbigniew Maćków.
REKLAMA
O planowanej przebudowie Młyna Maria informowaliśmy już w zeszłym roku. W marcu 2016 roku kupiła go spółka RealCo Property Investment and Development, czyli firma deweloperska należąca do polskiej grupy kapitałowej Warsaw Equity.Inwestor zapowiada, że budynek zostanie zrewitalizowany z uwzględnieniem historii tego miejsca i zabytkowych detali architektonicznych, a także zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu funkcje mieszkaniowe i usługowe.

Przebudowa zabytkowych obiektów stanowi niszę na rynku nieruchomości, niszę w której działa nasza firma. Większość deweloperów nie chce się zajmować historycznymi budynkami ze względu na duże ryzyko i koszty. Zburzenie budynku i postawienie nowego jest tańsze o około 40 procent. Dla nas obiekty te stanowią integralną część miast i wiele mówią o ich historii – tłumaczy Maciej Gotkiewicz, członek zarządu RealCo Property Investment and Development.

Młyn Maria to jedyny budynek we Wrocławiu stojący na dwóch wyspach (Młyńskiej i Piasek), przez którego środek płynie woda. Pierwsze młyny w tym miejscu powstały już w XIII wieku. Na przestrzeni setek lat obiekty wielokrotnie były przebudowywane i zmieniały nazwę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA