Od piątku znikną kolejne miejsca parkingowe w centrum - powstaje skwer

Od piątku znikną kolejne miejsca parkingowe w centrum - powstaje skwer

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Rusza przebudowa ślepego skrzyżowania ulic świętego Antoniego i Kazimierza Wielkiego. W miejscu niewielkiego parkingu przed pasażem Pokoyhof powstanie betonowy skwer - miejsce spotkań na trasie ścieżki kulturowej czterech świątyń.
- Od piątku nie będzie możliwe parkowanie w obrębie miejsca robót. Prace potrwają dwa miesiące, ich koszt przekracza pół miliona złotych. Generalnym wykonawcą zadania jest Drobud - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Powstanie tutaj skwer, który ma być przyjazny dla mieszkańców i turystów, odwiedzających Dzielnicę Czterech Świątyń. Pojawią się tu kamienne ławy, prawie 10-metrowa latarnia uliczna, stojaki rowerowe oraz elementy systemu informacji przestrzennej. W obrębie skrzyżowania pojawią się tablice Systemu Informacji Miejskiej prowadzące do świątyń czterech wyznań. Będą zawierały treści w języku polskim i angielskim.
Przypomnijmy, że miasto przymierza się do przebudowy i zmiany przeznaczenia tego terenu od dłuższego czasu. Ale przetarg na wykonanie prac był przekładany kilkukrotnie. Wszystkie prace mają być wykonane jeszcze przed rozpoczęciem czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej.
REKLAMA
Urzędnicy są zdania, że utworzenie miejsca spotkań nie poskutkuje znaczącą zmianą układu komunikacyjnego w tym rejonie. Początek przebudowywanego odcinka ulicy w zakresie chodników wyznaczono od bramy przejazdowej prowadzącej do Synagogi pod Białym Bocianem, a zakończenie na narożniku ulicy Krupniczej i Kazimierza Wielkiego.
Modernizacja tego fragmentu ul. Św.Antoniego oznaczać będzie likwidację zatoki postojowej znajdującej się na jej ślepym zakończeniu (od wjazdu do pasażu Pokoyhof), wymianę nawierzchni oraz zagospodarowanie nowo utworzonej przestrzeni.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA