DODAJ

Wrocław: Polarna 10 – Vienna Development buduje inteligentne domy na Krzykach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Polarna 10 –
Mariusz Bartodziej
2019-01-10 08:40:59
Wrocławski deweloper zrealizuje przy ulicy Polarnej sześć bliźniaków o powierzchni do 200 mkw. Każdy będzie wyposażony w system inteligentnego domu. Miasto sprzedało teren o powierzchni prawie 2 tys. mkw. w 2014 roku. Otrzymało blisko milion złotych.

Spółka Vienna Polarna, zależna od Vienna Development S.A., otrzymała 30 kwietnia pozwolenie na budowę przy ul. Polarnej 10 trzech budynków jednorodzinnych wolnostojących. Ich łączna kubatura wynosi niemal 4,2 tys. metrów sześciennych. Za projekt odpowiada Małgorzata Kiestrzyń z Proexbud Wrocław Sp. z o.o.

Deweloper starał się o uzyskanie zgody na budowę, wówczas sześciu budynków jednorodzinnych, już w marcu 2016 roku. Po trzech miesiącach otrzymał jednak odmowę.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Sześć inteligentnych domów

Na Polarną 10 złoży się sześć dwupiętrowych domów w zabudowie bliźniaczej. Wszystkie będą miały dostęp do ogrodu, miejsca postojowego oraz garażu (lub dwóch). W czterech z nich (157-158 mkw.) znajdzie się po pięć pokoi, a w dwóch (200 mkw.) – po sześć. Każdy budynek będzie wyposażony w funkcję inteligentnego domu.

To praktyczna automatyka, która podnosi standard życia, obniżając wydatki eksploatacyjne. Umożliwia sterowanie (za pomocą pilota lub przez Internet z użyciem komputera, smartfona, tabletu) wybranymi elementami, takimi jak: rolety, ogrzewanie, oświetlenie, gniazdka, kamery, nawadnianie ogrodu, czujniki (dymu, zalania, ruchu, natężenia światła) – wyjaśnia deweloper.

Prace budowlane ruszą prawdopodobnie w tym roku, a zakończą się planowo do 2021 r.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Prawie milion za działki

Miasto sprzedało teren przy ul. Polarnej 10 w listopadzie 2014 roku na trzech przetargach. Za działki o powierzchni 596 mkw. należało zapłacić co najmniej po 240 tys. zł, a o pow. 600 mkw.242 tys. zł. Magistrat uzyskał odpowiednio 350, 360 i 270 tys. zł.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Będzie więcej mieszkań

Deweloperzy wciąż stawiają na Krzyki. Jednym z nich, po raz trzeci, jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. O wylicytowaniu przez nie nieruchomości w sąsiedztwie swojego terenu informowaliśmy w listopadzie.