Wrocław: Przed laty miał stanąć biurowiec, będą mieszkania. Ruszą prace przy Wyspie Słodowejfot. Jakub Zazula

Wrocław: Przed laty miał stanąć biurowiec, będą mieszkania. Ruszą prace przy Wyspie Słodowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
O budowie Drobnera Office Center w sąsiedztwie hotelu HP Park Plaza, tuż nad Odrą, mówiono na początku dekady. Budynek miał być gotowy w 2013 roku. Prace jednak nie ruszyły przez lata. Inwestycją zajmie się zamiast ANG Poland firma Tal & Co. Management, wraz z przebudową dawnej szkoły obok. Zmienił się też plan – z biur na mieszkania.
Spółka Tal & Co. Management Sp. z o.o. złożyła 26 listopada wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ulicy Drobnera 9 wraz z przebudową i rozbudową dawnej, zabytkowej szkoły przy ul. Drobnera 5-7. Otrzymała je 28 marca.
Wniosek obejmuje obiekty o łącznej kubaturze 62,6 tys. metrów sześciennych. Będą stały na działkach nr 80/2 (Drobnera 9) oraz 81/5 (5-7), o powierzchni 3270 mkw. Za projekt odpowiada pracownia Major Architekci Sp. z o.o.
fot. Jakub Zazula

Miał być biurowiec

Warszawska firma ANG Poland Sp. z o.o. szukała w 2011 roku wykonawcy biurowca Drobnera Office Center przy ul. Drobnera 9. Miał mieć siedem kondygnacji i 3,7 tys. mkw. powierzchni o charakterze open space. Inwestor przewidział 41 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Prace miały się skończyć w 2013 roku. Niemniej teren został w kolejnych latach tylko ogrodzony. Do rozbiórki mieszczącej się na nim kamienicy doszło 15 lat temu.
Więcej wizualizacji planowanego wówczas biurowca w galerii.
fot. Godfath3r

Dawna szkoła w ewidencji zabytków

REKLAMA
Czterokondygnacyjny obiekt przy ul. Drobnera 5-7, o pow. całkowitej około 2,5 tys. mkw., to dawna szkoła elementarna. Jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Można natrafić na dwa ogłoszenia przetargowe dotyczące tej nieruchomości.
Miasto próbowało ją sprzedać po raz pierwszy w styczniu 2012 roku. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 4 mln 460 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Postępowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Druga licytacja odbyła się w kwietniu tego samego roku. Urzędnicy obniżyli oczekiwania do 3 mln 262 tys. zł.
fot. Jakub Zazula

Szkieletor z naprzeciwka przestaje straszyć

Po drugiej stronie ulicy prace już ruszyły. Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. dokańcza budowę budynku przy Drobnera 12-14. W Centreville znajdzie się 69 apartamentów o metrażach około od 30 do 150 mkw. Na parterze będzie dostępnych dziesięć lokali usługowych. Projekt przygotowała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA