DODAJ

Wrocław: Scandi – na granicy Brochowa i Jagodna powstanie ponad 100 inteligentnych domów w skandynawskim stylu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Scandi – na
Mariusz Bartodziej
2018-09-11 07:09:57
Scandi Home reklamuje swoje przedsięwzięcie jako "największe osiedle inteligentnych domów we Wrocławiu". Wybuduje ich w kilku etapach w sąsiedztwie parku Brochowskiego 124, wydzielając w sumie blisko 250 lokali mieszkalnych. Inwestycja ma się wyróżniać szerokimi ulicami oraz chodnikami, a także dodatkowymi pasami zieleni.

Spółka Scandi Home IV złożyła 20 lipca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Sygnałowej, blisko zbiegu z Konduktorską, 62 budynków jednorodzinnych. Otrzymała już prawomocną decyzję. Pierwszy dokument trafił do magistratu w czerwcu, jednak pozostał bez rozpatrzenia.

Osiedle ma powstać na 23 działkach o numerach od 1/12 do 1/37 (z wyłączeniem nr 1/32 oraz 1/36), o łącznej powierzchni blisko 5 ha (przed podziałem geodezyjnym była to działka nr 1/2). Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna Archi-typ Robert Niemczyk. Wraz z inwestycją zostanie przebudowana ulica Sygnałowa. Połowę kosztów poniesie deweloper, a połowę miasto.

UM Wrocławia


Pierwsze domy gotowe w 2020 roku

Scandi Home wprowadził już do sprzedaży pierwszy etap inwestycji, na który składa się 16 domów. Ich budowę rozpoczął w II kwartale 2019 roku, a przekazanie pierwszych kluczy mieszkańcom ma nastąpić w III kwartale 2020 r.

Projektując osiedle Scandi, naszym głównym celem było wyjście naprzeciw oczekiwaniom tej grupy klientów, których marzeniem jest posiadanie własnego domu, jednak w dobrej lokalizacji względem centrum i innych, ważnych punktów miasta – mówi Marcin Smok, prezes grupy deweloperskiej Scandi Home.

Materiały inwestora


Inwestor przygotowuje się już do wprowadzenia drugiego etapu osiedla. Jego realizację rozpocznie w I kwartale przyszłego roku. Docelowo wybuduje w trzech bądź czterech etapach 124 trzykondygnacyjne domy w zabudowie bliźniaczej. Wydzieli w nich 248 lokali mieszkalnych. Powierzchnia całkowita każdego z budynków wyniesie 145 mkw. Złożą się na nią przykładowo przestronny salon, strefa sypialna na pierwszym piętrze oraz poddasze. Deweloper przewidział ponadto utworzenie ogrodów o powierzchni nawet 300 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji garaż oraz możliwość wygospodarowania miejsca postojowego przed domem.

Materiały inwestora


Skandynawska inspiracja

Deweloper przekonuje, że w kwestii architektury i zagospodarowania przestrzeni czerpie inspirację z północy Europy. Stąd na terenie osiedla Scandi znajdą się "nietypowe jak na Polskę" szerokie ulice i chodniki oraz dodatkowe pasy zieleni z nasadzeniem drzew i krzewów.

Będzie to jedyny zakrojony na taką skalę i w tej lokalizacji podobny projekt we Wrocławiu, którego mieszkańcy oprócz inteligentnych domów otrzymają mnóstwo przestrzeni na samym osiedlu – zapowiada Marcin Smok.

Materiały inwestora


Blisko 7 mln zł netto za działkę

Miasto sprzedało nieruchomość dopiero przy drugiej próbie, o czym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Do przetargu z ceną wywoławczą 5 mln 940 tys. zł netto przystąpiło czterech uczestników. Zwycięzca, firma Global Credit Development Fund Polska, zapłacił 6 mln 949 tys. 800 zł.

Materiały inwestora


Materiały inwestora