[Wrocław] Trawa na horyzoncie

[Wrocław] Trawa na horyzoncie

wroclove2012
wroclove2012
REKLAMA
Trwa ściąganie wierzchniej warstwy murawy na wrocławskim stadionie na UEFA Euro 2012 TM. Nowa trawa ma być rozłożona jeszcze w tym tygodniu.
Trawa - tym razem ze Szczecinka, a nie z Węgier - przyjedzie do Wrocławia w rolkach najprawdopodobniej jutro. Dostarczy ją firma ,,Trawnik Producent", która przygotowała nawierzchnię m.in. na stadion piłkarski Bałtyku w Koszalinie i na pole golfowe ,,Toya" pod Wrocławiem.
Cały proces rozkładania murawy potrwa około dnia, a zajmie się nim firma ,,Ogród" z siedzibą w Skwierzynie w województwie lubuskim, która działa na ryku ponad 20 lat. Tylko w tym roku zrealizowała ona kompleksowo 20 obiektów sportowych w całej Polsce, włączając w to boiska ligowe. - Tym razem rozkładanie trawy będzie robione w całości mechanicznie przy użyciu specjalistycznych maszyn - informuje Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012.
Sama trawa została pozytywnie zaopiniowana przez profesora Karola Wolskiego - kierownika Zakładu Łąkarstwa i Kształtowania Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym. Zanim zostanie ułożona, do czwartku potrwa jeszcze wyrównywanie boiska i preparowanie gleby. Po położeniu trawa będzie pielęgnowana tak, by już 13 października wszystko było gotowe do użytku przez futbolistów. Niemniej pierwszy mecz piłkarski na nowej trawie zostanie rozegrany w piątek, 28 października, o godzinie 20.30, kiedy to Śląsk Wrocław po raz pierwszy na nowym stadionie zmierzy się o ligowe punkty z Lechią Gdańsk.
Przypomnijmy, że murawę po raz pierwszy rozłożono na arenie na UEFA Euro 2012 TM pod koniec czerwca. Na tej pochodzącej z Węgier swój pokazowy trening na początku września przeprowadzili piłkarze Śląska. Wcześniej jej właściwości przetestował premier, który pod koniec sierpnia był we Wrocławiu.
Tekst: Redakcja / materiały prasowe
Zobacz film z pierwszego rozkładania trawy:
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA