Wrocławski stadion znów zielony

Wrocławski stadion znów zielony

Wrocław
wroclove2012
wroclove2012
REKLAMA
Rozpoczęła się wymiana murawy na wrocławskiej arenie na UEFA Euro 2012 TM. 28 października swój pierwszy mecz mają na niej zagrać piłkarze Śląska Wrocław.
Na wrocławski stadion trawa przyjechała w tirach-chłodniach w belkach o szerokości 1,20 metra i długości 15 metrów. Grubość każdego pasa wynosi około czterech centymetrów. Jak pisaliśmy wam w środę, pochodzi z Polski z plantacji w Szczecinku. Właściciel firmy ,,Trawnik Producent", Arkadiusz Gumieńczuk, chwali się tym, że na wiosnę jego trawa trafi również na stadion ekstraklasowej Polonii Warszawa. I dodaje: - Trawę kładziemy przy pomocy pierwszej w Polsce maszyny, która podczas montażu nie niszczy nawierzchni.
Cały proces rozkładania murawy potrwa około dwóch dni. Wcześniej, po wycięciu starej, konieczne było przygotowanie nawierzchni pod nową murawę. - W tym celu była przeprowadzona tzw. homogenizacja czyli wymieszanie gleby na poziomie od zera do 15cm warstwy wegetacyjnej. Dzięki temu, murawa na pewno będzie elastyczna o odpowiedniej odbojności, takiej, jak żądają piłkarze - mówi profesor Karol Wolski, kierownik Zakładu Łąkarstwa i Kształtowania Terenów Zieleni na Uniwersytecie Przyrodniczym. I zapewnia, że do UEFA Euro 2012 TM trawa spokojnie wytrwa (więcej na filmie).
REKLAMA
Po położeniu trawa będzie pielęgnowana tak, by już 13 października wszystko było gotowe do użytku przez futbolistów. Pierwszy mecz piłkarski na nowej trawie zostanie rozegrany w piątek, 28 października, o godzinie 20.30, kiedy to Śląsk Wrocław po raz pierwszy na nowym stadionie zmierzy się o ligowe punkty z Lechią Gdańsk.
Tekst i multimedia: Redakcja

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA