W przyszłym roku we Wrocławiu pojawi się drugi Auchan. Znajdzie się w...

W przyszłym roku we Wrocławiu pojawi się drugi Auchan. Znajdzie się w...

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Już wkrótce sklep Real zniknie z centrum handlowego Korona przy ul. Krzywoustego - zastąpi go hipermarket Auchan. To efekt sprzedaży przez METRO GROUP swojej sieci w Europie Wschodniej francuskiej firmie. Wysokość transakcji to ponad 1 mld euro. Sprzedaż wymaga jeszcze zgody właściwych organów zezwalających na transakcję, a zakończenie tego procesu jest planowane na rok 2013.

Jak poinformowali przedstawiciele sieci handlowej, METRO GROUP podjął strategiczną decyzję o sprzedaży sieci Real i podpisał w piątek umowę z francuską firmą handlową Groupe Auchan. Tym samym Auchan przejmie zarówno działalność operacyjną, jak i nieruchomości należące do spółki-córki METRO GROUP w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Wysokość transakcji wynosi 1,1 mld euro.

Oznacza to, że sklep Real zniknie z centrum handlowego Korona przy ul. Krzywoustego, a zastąpi go Auchan.

- W firmie Auchan znaleźliśmy najlepszego z możliwych nabywców działalności firmy Real w Europie Wschodniej: Real ma w tych krajach już dobrze ugruntowaną pozycję i duży potencjał wzrostu. Auchan oferuje marketom Real i ich pracownikom dobre szanse rozwoju – mówi Olaf Koch, Prezes Zarządu METRO AG.


Jak tłumaczą przedstawiciele sieci Real, sprzedaż wymaga jeszcze zgody właściwych organów zezwalających na transakcję, a zakończenie tego procesu jest planowane na rok 2013.

- W tym czasie, do momentu zatwierdzenia formalnej integracji z nowym właścicielem, działalność handlowa będzie prowadzona bez jakichkolwiek zmian. Nasi klienci mogą nadal liczyć na atrakcyjną ofertę handlową i wysoki poziom obsługi – zapewnia Rafael Gasset, Prezes Zarządu Real w Polsce.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA