DODAJ

Wrocław: WARR szuka wykonawcy nowej siedziby na granicy Kleciny i Oporowa. Będą też biura na wynajem

Biura / Wrocław
Wrocław: WARR szuka wykonawcy
Mariusz Bartodziej
2018-10-17 08:02:44
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego chce przenieść się w 2020 roku do nowego budynku – także przy ulicy Karmelkowej. Na dwóch kondygnacjach znajdzie się przestrzeń na wynajem.

WARR ogłosiła 4 października przetarg na budowę przy ul. Karmelkowej 33-35 budynku biurowo-usługowego wraz z rozbiórką istniejącej zabudowy oraz zagospodarowaniem terenu i towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Oferty można składać do 23 listopada. O wyborze generalnego wykonawcy zadecyduje w 95% cena, a w 5% doświadczenie. Chętni muszą udzielić co najmniej pięcioletniej gwarancji i rękojmi.

Nowa siedziba i komercyjne przestrzenie

Kubatura trzykondygnacyjnego budynku wyniesie 13,9 tys. metrów sześciennych, powierzchnia użytkowa 2293 mkw., a zabudowy – 1160 mkw. Będzie długi na 62 m, szeroki na 19 m i wysoki na 12 m.

Na parterze znajdą się lokale usługowo-biurowe na wynajem. Pierwsze piętro zajmą Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Dolnośląski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. Na drugim powstanie komercyjna przestrzeń biurowa.

Wprowadzono optymalny rozstaw siatki konstrukcyjnej opartej na wielokrotności modułu 135 cm, dzięki czemu w łatwy sposób można wydzielać indywidualne pokoje biurowe lub aranżować przestrzeń w postaci otwartej typu open space – czytamy w dokumentacji.

Główne wejście do biurowca będzie zlokalizowane w narożniku, od północno-zachodniej strony. Stworzy wraz z recepcją i dwukondygnacyjnym holem strefę reprezentacyjną.

Przyszły wykonawca będzie musiał uzyskać zgodę Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta na zajęcie fragmentów ul. Karmelkowej i Giełdowej. Jest to konieczne w związku z utworzeniem dojść pieszych łączących istniejące chodniki z nowo projektowanymi.

Plany budowy od początku roku

O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w kwietniu. WARR złożyła 16 marca wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów i budowę biurowca. Otrzymała je 4 czerwca. Inwestycja obejmie działki nr 2/33 oraz 2/34, których powierzchnia wynosi około 9,4 ha.

Obecna siedziba WARR mieści się przy ul. Karmelkowej 29. Do zadań tej instytucji non-profit należy m.in. organizowanie szkoleń dotyczących zasad starania się o fundusze europejskie oraz rozliczania dotacji, prowadzenie konsultacji kierowanych do przyszłych przedsiębiorców i wsparcie przy opracowywaniu programów walki z bezrobociem.

UM Wrocławia