Wrocław: Zbudujemy kładkę nad WidawąWroclaw.pl

Wrocław: Zbudujemy kładkę nad Widawą

REKLAMA

Jej budowa ma być ukończona w 2025 roku. Według planów będzie miała 40 metrów długości i 3 metry szerokości. Można nią będzie dotrzeć od strony Lasu Lesickiego, będącą częścią Rędzińskiego i od strony Paniowic w gminie Oborniki Śląskie.

Ta przeprawa przez rzekę będzie elementem planowanej trasy rowerowej Via Regia nad Odrą.

Możliwość przekroczenia rzeki tworzy szansę, by to miejsce stało się kolejną znaną atrakcją przyrodniczą Wrocławia – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przeprawa ta ułatwi dojazd do sąsiednich Paniowic. – Dokładnie połączy gminę Wrocław z gminą Oborniki Śląskie i dzięki niej, będziemy mogli przejechać fragmentem lasu Rędzińskiego tam, gdzie jest takie dość znane kąpielisko Kopalnia – dodaje Krzysztof Świercz.

Wroclaw.pl

Zaplanowane na przyszły rok otwarcie kładki to powrót do koncepcji, jaka nie przetrwała tam próby czasu. – Jeszcze w latach 80. był tam mostek, po którym zostały pale wystające ponad taflę wody. Teraz jednak realia turystyczne są zupełnie inne, ale prowadzą tam przetarte ścieżki – dowiadujemy się z Wrocławskich Inwestycji.

Już teraz rowerzyści jednak chętnie korzystają z szutrowych, leśnych dróg. Jedna z nich kończy się w sam raz w miejscu brakującej kładki. Ile trzeba czekać? Urząd miasta chce, aby mostek na Widawie powstał do 2025 roku.

REKLAMA

Przygotowanie do budowy na Rędzinie nie jest jedynym zadaniem realizowanym lub niedawno zakończonym wobec kładek tudzież niedużych mostów:

- otworzona 14 lutego 2024 Kładka św. Antoniego nad fosą w centrum;

- oddana w ubiegłym roku dla pieszych i rowerzystów przeprawa nad Ślęzą – między ulicami Trawową i Francuską (Muchobór Mały i Duży);

- stary mostek w Ogrodzie Japońskim, którego odbudowywanie ma zakończyć się w maju;

- planowana kładka prowadząca na Wzgórze Partyzantów od strony Podwala (jest na etapie koncepcji);

- przyszła przeprawa nad fosą w pobliżu mostu Sikorskiego, która połączy ulicę Sikorskiego z ulicą Cieszyńskiego (przetarg na projekt w przygotowaniu).

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Kris G
Paniowic...
REKLAMA