źródło: Wrocławskie Mieszkania

Wrocławskie Mieszkania zmieniają siedzibę. Chcą zwiększyć jakość obsługi [WIZUALIZACJE]

Mariusz Bartodziej
Miejska spółka sprzedała w marcu nieruchomość przy ulicy Mikołaja Reja za prawie 9 milionów złotych. Jeszcze w tym roku przeniesie się do centrum Grafit przy ul. Namysłowskiej, pozostając na Ołbinie. Wpierw szuka wykonawcy, który przebuduje biurowiec.
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. ogłosiły 28 marca przetarg na przebudowę Centrum Biznesu Grafit przy ul. Namysłowskiej 8 z przeznaczeniem na swoją siedzibę. Termin składania ofert mija 23 kwietnia. O wyborze zwycięzcy zadecyduje w 60% cena, w 30% wydłużenie gwarancji powyżej wymaganych pięciu lat, a w 10% zatrudnienie bezrobotnych.
Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie nowych ścian działowych, instalacji i oświetlenia oraz modernizację obecnych systemów. Prace mają się skończyć najpóźniej 15 listopada. Wrocławskie Mieszkania zastrzegają możliwość rozszerzenia zamówienia z terminem wykonania do 13 grudnia.
materiały inwestora

Zmiana konieczna dla lepszej jakości obsługi

Spółka zleciła pod koniec 2017 roku opracowanie oceny jakości i warunków obsługi klientów. Wykazało, że konieczne są usprawnienia. Chodziło m.in. o wydzielenie osobnej przestrzeni do obsługi klientów, poprawę ich satysfakcji z wizyty oraz o skrócenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy.
Dotychczasowe budynki i lokale, w których spółka prowadzi swoją działalność nie pozwalały na usprawnienie jakości obsługi na poziomie, jaki chcielibyśmy zapewnić – tłumaczy Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu Wrocławskich Mieszkań. – Jest to szczególnie ważne ze względu na charakter prowadzonej działalności i jej dalszego rozwoju, który wymaga częstych spotkań z mieszkańcami, organizacji konsultacji społecznych czy szkoleń.
materiały inwestora
materiały inwestora

Wszystko w jednym miejscu

Spółka zapewnia, że planując zmianę siedziby, dokładnie przeanalizowała lokalizacje, tak by ta wybrana była jak najdogodniejsza dla klientów. W ten sposób zdecydowała się na Centrum Biznesu Grafit, w którym znajduje się m.in. MOPS, a za kilka miesięcy dołączy jeszcze Rada Osiedla Ołbin. Jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
Przeniesienie działalności do jednego miejsca (obsługa finansowa, windykacyjna, administracyjna) pozwoli uniknąć konieczności przemieszczania się pomiędzy różnymi lokalizacjami, co miało miejsce dotychczas. Będzie to bardziej komfortowe i pozwoli zaoszczędzić czas naszych klientów – przekonuje Monika Tendaj-Bielawska, wiceprezes zarządu.
Wrocławskie Mieszkania
Z czterech biur obsługi klienta pozostanie tylko to przy ul. Gazowej, z racji zbyt dużej odległości od siedziby. BOK nr 8 przy ul. Galla Anonima przeniesie się na Namysłowską w IV kwartale tego roku, a do 2020 r. w jego ślady pójdą BOK z ul. Wrocławczyka i Marii Curie-Skłodowskiej. O zamiarze sprzedaży ostatniej z tych nieruchomości wspominaliśmy w grudniu.

Siedziba sprzedana za prawie 9 milionów

Wrocławskie Mieszkania planowały sprzedaż siedziby przy ul. Reja już od roku. Zdecydowali się na kilkuetapowe negocjacje. W marcu donosiliśmy, że na nabywcę wybrało LC Corp S.A. Deweloper zaoferował 7 mln 225 tys. zł netto (8 mln 886 tys. 750 zł brutto), czyli około 30-40% więcej niż konkurenci. Planuje postawić budynek z około 57 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi. Sprzedaż zamierza rozpocząć w I kwartale 2020 roku.
UM Wrocławia