Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniemUrząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniem

Wojciech.Jenda
REKLAMA

Z krajobrazu Łodzi zniknie wkrótce kolejny wysoki budynek. Decyzję o jego wyburzeniu Uniwersytet Medyczny podjął jeszcze w 2022 r.

Na bardzo zaawansowanym etapie jest już rozbiórka 10-piętrowego budynku akademika Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który funkcjonował przy ul. Mazowieckiej 12/16. Prace rozpoczęły się dopiero tej jesieni, ale szybko posuwają się do przodu. Z okazałego niegdyś budynku została już mniej niż połowa.

W budynku przy ul. Mazowieckiej działał III Dom Studenta, który już od dłuższego czasu wymagał gruntownego remontu. Prace miały rozpocząć się 4 lata temu, jednak po wykonaniu ekspertyzy technicznej okazało się, że budynek jest w tak złym stanie, że jego remont jest nieopłacalny z ekonomicznego punktu widzenia. Zapadła więc decyzja o rozbiórce – wyjaśnia Joanna Orłowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uczelnia ma zamiar zagospodarować działkę po rozbiórce akademika, ale decyzja o sposobie jej wykorzystania jeszcze nie zapadła. Jedną z opcji branych pod uwagę jest wybudowanie farmy fotowoltaicznej, która wytwarzając energię elektryczną, obniży rachunki UMedu. Nowy akademik raczej tam nie stanie – uczelnia nie ma funduszy na taką inwestycję.

Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
REKLAMA
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Źródło: Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA