Zabytkowa kamienica przy Sienkiewicza 22 w Łodzi znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni Fot. UM Łódź / lodz.pl

Zabytkowa kamienica przy Sienkiewicza 22 w Łodzi znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Przez ostatnie kilka lat zabytkowa kamienica straszyła, była ruderą, a teraz będzie nowoczesnym i atrakcyjnym budynkiem, w którym powstały przestrzenie biurowe. Dobiegły końca prace w kamienicy przy Sienkiewicza 22.

Wszystkie pomieszczenia w kamienicy zostały gruntownie odświeżone, w budynku zamontowano ponad sto okien i blisko dwieście drzwi, które wyglądem nawiązują do oryginalnych. Na podwórku, na ponad 300 metrach kwadratowych, zasadzono niemal 1000 ozdobnych krzewów i bylin, w tym magnolie, róże i różaneczniki, bluszcz i pnące hortensje. Nie brakuje również wiciokrzewów, rozplenicy i bluszczu.

Zabytek odzyskał życie, ma nowe stropy, stolarkę oraz instalacje. Zmieniony został układ pomieszczeń, a wykonawca postawił nowe ściany, położył tynki i podłogi. Elewacja zachwyca każdym szczegółem, prace konserwatorskie objęły kompleksowe odnowienie fasady i przywrócenie odrestaurowanego detalu architektonicznego.

GALERIA ZDJĘĆ:

Orzech
+17
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA

Zgodnie z planami, zabytkowa kamienica przy ulicy Sienkiewicza 22 została nadbudowana i przekształcona w nowoczesny kompleks biurowy. Powstało tu trzydzieści siedem lokali biurowych oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Oprócz tego w budynku swoją siedzibę będzie miało Centrum Aktywności Lokalnej.

Wartość inwestycji ponad 20 mln zł.

Fot. UM Łódź / lodz.pl

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA