Zabytkowy H15 Hotel Francuski w Krakowie otrzymał piątą gwiazdkęfot. Damian Daraż

Zabytkowy H15 Hotel Francuski w Krakowie otrzymał piątą gwiazdkę

Orzech
Orzech
Hotel Francuski
adresKraków, Pijarska 13
REKLAMA

Stolica Małopolski wzbogaciła się o nowy, 5-gwiazkowy hotel. Zabytkowy H15 Hotel Francuski przy ul. Pijarskiej 13 w centrum Krakowa – zarządzany przez Grupę Dobry Hotel – otrzymał piątą gwiazdkę. To najwyższa ocena jakości usług hotelarskich. Tym samym Hotel Francuski stał się jednym z najbardziej prestiżowych miejsc noclegowych w Krakowie i Polsce.

– Jesteśmy dumni z tego osiągniecia. To efekt pracy i starań całego zespołu H15 Hotelu Francuskiego, jak i Grupy Dobry Hotel. Jesteśmy przekonani, że ta najwyższa kategoryzacja zostanie doceniona przez naszych Gości – z Polski i ze świata. Szanowni Państwo, zapraszany! Oferujemy niezapomniane wrażenia, wyjątkową atmosferę, piękne, stylowe pokoje, znakomite dania w restauracji oraz profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie – mówi Paweł Marzec, dyrektor H15 Hotelu Francuskiego.

H15 Hotel Francuski oferuje 43 pokoje i apartamenty o wyrafinowanej estetyce wnętrz, z okien których rozciąga się widok na malowniczą ulicę Pijarską i Św. Jana, Krakowskie Planty oraz Bramę Floriańską. Klasyczne tapety z wiktoriańską kreską, oryginalne meble z epoki neoklasycyzmu wzbogacone o współczesne dodatki i komfortowe wyposażenie tworzą unikalną przestrzeń do wypoczynku.

– W Grupie Dobry Hotel stawiamy na różnorodność, wyjątkowość i indywidualizm. Inwestujemy i rozwijamy miejsca, które są czymś więcej niż hotelem. Stąd w naszym portfolio tak ważne miejsce zajmują obiekty z historią w nowoczesnej odsłonie – jedyne i niepowtarzalne – jak między innymi H15 Hotel Francuski w Krakowie. Piąta gwiazdka przyznana temu hotelowi to dowód, że jesteśmy wierni tym założeniom i naszym biznesowym wartościom, takim jak najwyższy standard usług, gościnność i niepowtarzalność – podkreśla Leszek Mięczkowski, Prezes Zarządu Grupy Dobry Hotel.

Grupa Dobry Hotel
Grupa Dobry Hotel

Hotel z historią

H15 Hotel Francuski usytuowany jest w historycznym centrum Krakowa, naprzeciw Muzeum Czartoryskich, kilka metrów od dawnych murów miasta i Barbakanu. W jego stylowych wnętrzach unosi się duch klasycznej elegancji, historii i paryskiego szyku z okresu Belle Epoque, w mariażu ze współczesnym designem. To pierwszy budynek w Krakowie wzniesiony jako hotel, a jego historia świetności, sięgająca początku minionego stulecia, wyczuwalna jest w każdej przestrzeni.

H15 Hotel Francuski zbudowany został w latach 1911-1912. Rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1912 roku i był wówczas najnowocześniejszym krakowskim hotelem, wyposażonym we wszystkie cuda ówczesnej techniki – własny automobil przywożący Gości z dworca, pneumatyczną pocztę, centralne ogrzewanie, wanny w łazienkach, a nawet kurki kranowe pokryte złotem. Nic zatem dziwnego, że szybko zyskał renomę najbardziej ekskluzywnego hotelu w mieście, stając się ulubionym miejscem spotkań intelektualnej elity Krakowa.

Miejsce powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego

REKLAMA

To właśnie w murach H15 Hotelu Francuskiego 12 października 1919 roku narodził się Polski Komitet Olimpijski. Historię osiągnięć polskiego sportu związaną z Polskim Komitetem Olimpijskim podziwiać można w Sali Olimpijskiej Hotelu Francuskiego, w której podpisano akt założycielski Komitetu Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich (nazwa obowiązywała do 1925 roku).

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
Grupa Dobry Hotel
Grupa Dobry Hotel
Grupa Dobry Hotel

H15 Hotel Francuski pozostaje wierny swoim korzeniom, przyczynia się do promocji kultury i dziedzictwa Krakowa oraz Polski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA