Zabytkowy Hotel Rycerski w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowęPHH Hotele

Zabytkowy Hotel Rycerski w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowę

REKLAMA

Kameralny, zabytkowy Hotel Rycerski przy ul. Potulickiej 1a w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowę. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Polegać będzie na wykonaniu projektu budowlano-technicznego modernizacji elewacji, dachu, aranżacji wnętrz oraz robót budowlanych i wykończeniowych związanych z remontem i przebudową pomieszczeń wszystkich kondygnacji Hotelu Rycerski zlokalizowanego w Szczecinie przy ul. Potulickiej 1a wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i dostosowaniem obiektu do standardu 3-gwiazdkowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelowych i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelowe wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

Inżynierem kontraktu została wybrana firma SUEZ Consulting – SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce, która w dniu 8 września 2022 roku kontrakt z właścicielem hotelu - PHH Hotele Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie.

W dniu 3 lutego 2023 r. spółka ta złożyła w Urzędzie Miasta w Szczecinie wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji.

Rewitalizacja obiektu będzie realizowana w trakcie kontynuowania jego działalności, co wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami związanymi z wygodą i bezpieczeństwem gości.

Jest to kolejny obiekt hotelowy, a drugi należący do spółki PHH Hotele, którego modernizację / przebudowę nadzorować będzie firma SAFEGE.

GUNB
REKLAMA
GUNB
GUNB

Hotel Rycerski położony jest w ścisłym centrum Szczecina, w pobliżu dworca PKP i PKS oraz w Rynku Siennegozabytkowego centrum miasta. Hotel Rycerski to kameralny obiekt, zapewniający wypoczynek dla osób podróżujących służbowo i turystycznie. Do dyspozycji gości przeznaczone zostało 29 pokoi jedno i dwuosobowych oraz 1 apartament. Hotel dysponuje parkingiem przeznaczonym dla 30 samochodów osobowych.

PHH Hotele

PHH Hotele to spółka Skarbu Państwa. Spółka powstała w 2005 r. jako Grupa Hoteli WAM i w 2016 r. przeszła rebranding związany z likwidacją Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (WAM). W lipcu 2020 spółka AMW Hotele przeszła rebranding i zmieniła nazwę na PHH Hotele Sp. z o.o.

Spółka PHH Hotele posiada 12 obiektów ulokowanych w 11 największych miastach Polski, takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Wśród obiektów Spółki znajdują się zabytkowe hotele takie jak Hotel Royal w Krakowie. Większość obiektów w przeszłości służyła celom wojskowym jako koszary (przykładowo Hotele Reymont w Łodzi lub Hetman w Rzeszowie), albo internaty wojskowe (Hotele Wieniawa we Wrocławiu lub Ikar w Poznaniu).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA