Zabytkowy Pałac Gubernialny w Lublinie przejdzie remont. Pojawi się w nim hotel facebook.com/immobilia.lublin

Zabytkowy Pałac Gubernialny w Lublinie przejdzie remont. Pojawi się w nim hotel

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W centrum Lublina powstanie kolejny nowy hotel. Firma Immobilia Polska, która jest właścicielem dawnego Pałacu Gubernialnego przy Placu Litewskim 5 wyremontuje ten zabytkowy obiekt, a następnie urządzi w nim hotel.

Wzniesiony w 1861 roku budynek w stylu neoklasycystycznym uznawany jest za jeden z najpiękniejszych pałaców Lublina. Pierwotnie mieściła się w nim siedziba Rządu Gubernialnego. Po II wojnie światowej nieruchomość stała się własnością Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie przez lata mieścił się Wydział Psychologii.

– Tak wyjątkowy pałac zasługuje na nowe życie, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby przywrócić mu dawny blask z zachowaniem pierwotnego stylu. Po gruntownym remoncie budynek będzie gotowy na pełnienie funkcji hotelu – informuje inwestor na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Inwestor, lubelska firma Immobilia Polska istnieje od ponad 20 lat. Zrealizował wiele inwestycji mieszkalnych (takich jak budynki wielorodzinne i domy jednorodzinne), ale również obiektów komercyjnych (takich jak markety spożywcze: Stokrotki, Biedronki czy hale produkcyjne i magazynowe).

W swoich działaniach stawia na innowacyjność i wysoki standard realizowanych projektów. Współpracuje z najlepszymi architektami z Warszawy i Lublina oraz profesjonalnymi firmami budowlanymi, co pozwala na zapewnienie wysokiej jakości wykonywanych robót

REKLAMA
facebook.com/immobilia.lublin
facebook.com/immobilia.lublin
facebook.com/immobilia.lublin
facebook.com/immobilia.lublin
facebook.com/immobilia.lublin

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA