ZOS wybrał inżyniera kontraktu

ZOS wybrał inżyniera kontraktu

zachodniopomorskie
REKLAMA

Znana w regionie firma Rejonowy Zarząd Inwestycji z Człuchowa najprawdopobniej będzie pełnić funkcję inżyniera kontraktu koszalińskiego aquaparku. Komisja przetargowa wybrała jej ofertę jako najkorzystniejszą spośród dziewięciu, jakie złożono w ramach przetargu nieograniczonego.

 

Spółka z Człuchowa wyceniła swoje usługi na 598 tys. zł brutto. Jej poprzednik – Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Inowrocławia w marcu złożył wniosek o upadłość. W tej sytuacji inwestor, czyli ZOS sp. z o.o., był zmuszony do zerwania umowy i znalezienia następcy POI. 


Na ogłoszony 18 kwietnia przetarg nieograniczony wpłynęło 9 ofert z całej Polski. Pod względem cenowym najkorzystniejsza okazała się oferta RZI z Człuchowa. To firma znana w regionie, istniejąca od 25 lat. Prowadziła wiele inwestycji gminnych i komercyjnych, między innymi krytą pływalnię w Złotowie.

REKLAMA


Wszystko wskazuje na to, że zespół ekspertów wchodzących w skład tzw. inżyniera kontraktu już wkrótce będzie mógł zabrać się do pracy – na 12 czerwca wyznaczono termin rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą, która rozstrzygnie o wyborze firmy budowlanej. Przypomnijmy, że zgodnie z poprzednim wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej komisja przetargowa na wykonawcę koszalińskiego aquaparku wybrała spółkę Kornas Development z Kołobrzegu.

 

Kim jest inżynier kontraktu

Inżynier kontraktu to nie jedna osoba, lecz zespół ekspertów, działających w imieniu inwestora i sprawujących w jego imieniu nadzór nad inwestycją. Kiedy za kończy się procedura wyboru firmy budowlanej, nowy inżynier zajmie się bieżącym zarządzaniem budową oraz pełnieniem funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przez cały czas trwania inwestycji, aż do końca okresu rękojmi i gwarancji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA