Znany polski producent z branży spożywczej rozbuduje fabrykę w CzęstochowieFot. KSSE

Znany polski producent z branży spożywczej rozbuduje fabrykę w Częstochowie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna znana, polska firma z branży spożywczej inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w Częstochowie. Firma JAWO Sp. z o.o. zrealizuje w tym mieście inwestycję o wartości 88 milionów złotych.

JAWO specjalizuje się w produkcji mrożonych dań gotowych i tradycyjnych wyrobów mącznych. W ofercie znajdują się między innymi pierogi, uszka, knedle, pyzy, kluski, naleśniki, placki ziemniaczane oraz pancakes.

Ważnym elementem rozwoju spółki jest także oferta produktów bezglutenowych, skierowana do osób z nietolerancją glutenu.

Co obejmuje inwestycja?

rozbudowę infrastruktury zakładu i zwiększenie zdolności produkcyjnych,

budowę nowej hali produkcyjnej dedykowanej wyrobom ziemniaczanym,

budowę nowoczesnej hali magazynowej wyrobów gotowych (uporządkowanie logistyki i ograniczenie magazynów zewnętrznych),

REKLAMA

relokację i usprawnienie procesów – ok. 80% produkcji ma zostać przeniesione do nowej hali, w tym także produkcja bezglutenowa,

zakup nowoczesnych maszyn i kompletnych linii technologicznych (gotowanie, schładzanie, mrożenie, pakowanie) oraz automatyzację kluczowych etapów,

modernizację istniejącej infrastruktury technicznej – dostosowanie zakładu do zwiększonego zapotrzebowania na media.

Efektem realizacji projektu będzie wzrost efektywności, poprawa jakości i bezpieczeństwa żywności, zwiększenie skali działania oraz wzmocnienie pozycji konkurencyjnej firmy – w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na mrożone dania gotowe

Decyzję o wsparciu inwestycji odebrała Pani Renata Kasprzycka – Prezes Zarządu, a wręczyli ją: Prezes KSSE dr hab. Rafał Żelazny i Wiceprezes Tomasz Kamiński.

Fot. KSSE
Fot. KSSE

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA