DODAJ

4 wskazówki, jak od samego początku wpływać na zużycie energii w domu

4 wskazówki, jak od
Maxymil_yan
2019-02-01 13:12:06
Jeśli dziś budujesz nowy dom, warto myśleć o przyszłości w granicach ekologicznych. Natura jest zagrożona brakiem zasobów, dlatego konieczny jest powrót do oszczędniejszych metod mieszkania. Przeczytaj, o czym powinieneś pomyśleć, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić nie tylko naturę, ale także zawartość portfela.

Gdzie zacząć?
Zacznij od okien i drzwi. Jeśli nie zależy Ci na wyborze wysokiej jakości okien, które są odpowiednie dla Twojej konstrukcji, może to być początek wielu problemów w przyszłości: od niepotrzebnego wycieku energii, przez przeciągi, aż po zalewanie w domu. Wysokiej jakości okna plastikowe lub drewniane uszczelniają wnętrze, jednocześnie usuwając wilgoć. Mają wielowarstwowe szkło, otwór bezpieczeństwa i specjalną powierzchnię, która jest odporna na lokalne warunki naturalne.

Wystarczająco naturalnego światła
Musisz pomyśleć o wystarczającym naturalnym świetle na początku projektu budynku. Takie podejście pozwoli zaoszczędzić wiele niedogodności i energii w przyszłości. Pomyśl o tym, które pokoje będą trafiać tam, gdzie potrzebne jest więcej światła – na przykład w kuchni lub gabinecie – a w mniejszej ilości – np. w sypialni.

Oświetlenie wybieraj mądrze
Oczywiście nie omijasz świateł w żadnym wnętrzu, ale na rynku istnieje wiele zrównoważonych rozwiązań alternatywnych. Skoncentruj się na diodach LED, które oszczędzają dużo energii, a także na automatycznych lub ściemnialnych źródłach światła.