Amerykańska firma UPS Healthcare powiększa centrum logistyczne w Błoniu pod WarszawąUPS Healthcare

Amerykańska firma UPS Healthcare powiększa centrum logistyczne w Błoniu pod Warszawą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma UPS Healthcare ponad dwukrotnie zwiększyła powierzchnię hubu logistycznego w podwarszawskim Błoniu, tworząc 150 nowych miejsc pracy. Nowoczesny obiekt logistyczny, przeznaczony dla sektora ochrony zdrowia, posiada ponad 17 000 mkw. powierzchni i mieści 23 000 pozycji paletowych, które umożliwiają właściwą obsługę i przechowywanie wrażliwych na temperaturę leków i preparatów medycznych w różnych przedziałach temperaturowych: od 2 do 8 stopni Celsjusza, do 15 i do 25 stopni Celsjusza.

Centrum logistyczne w Błoniu, które zostało zaprojekowane zgodnie ze standardem BREEAM - wiodącą certyfikacją dla zrównoważonych budynków, posiada również ponad 300 specjalistycznych pojazdów z kontrolowaną temperaturą, które mogą przewozić leki i produkty medyczne w obrębie naszego kraju oraz za granicę – do ponad 30 rynków w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Turcji i strefie wolnego handlu CIS. Obiekt jest w pełni zasilany energią odnawialną i posiada szereg paneli słonecznych dostarczających 50 000 kWh rocznie.

– „Hub logistyczny w Błoniu jest częścią paneuropejskiej sieci łańcucha chłodniczego, którą systematycznie rozwijamy, aby zapewnić naszym klientom kompleksowe i wysokiej jakości rozwiązania z zakresu precyzyjnej logistyki" – powiedział Fredrik Jansson, Dyrektor Zarządzający Europą Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe. – "Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój polskich firm i tworzyć nowe możliwości dla innowacyjnych i dynamicznych branż, takich jak medyczna i farmaceutyczna” – dodaje.

UPS Healthcare
REKLAMA

Do 2023 roku UPS Healthcare powiększy swoją powierzchnię magazynową o ponad 200 000 mkw. – więcej niż połowa powierzchni nowych inwestycji będzie zlokalizowana w Europie. Jeden z najnowszych obiektów logistycznych otworzono również w Giessen w Niemczech – posiada 27 200 metrów kwadratowych i 30 000 miejsc paletowych do przechowywania szerokiej gamy wrażliwych na temperaturę produktów medycznych.

Aktualnie UPS posiada 217 magazynów logistycznych przeznaczonych dla sektora zdrowia, o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln metrów kwadratowych. Centra logistyczne UPS Healthcare zlokalizowane są w 37 krajach i terytoriach. Dzięki systematycznym inwestycjom, do końca 2023 r. UPS Healthcare ma zamiar zwiększyć ponad dwukrotnie powierzchnię swoich placówek w stosunku do roku 2020.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Phipps
I highly appreciate your hard-working skills as the post you published have some great information which is quite beneficial for me. "https://www.checkmyrota.net/"
REKLAMA