Amerykański Hillwood z nową, wielką inwestycją na Dolnym ŚląskuHillwood Polska

Amerykański Hillwood z nową, wielką inwestycją na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Amerykańska firma Hillwood planuje zrealizować kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem w Środzie Śląskiej. Przy drodze wojewódzkiej nr 346 (ul. Oławska) i obwodnicy miasta zamierza wybudować wielki park magazynowy Hillwood Środa Śląska. Dzięki tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.

12 września spółka HE ENTERPRISES 1 Sp. z o.o., należąca do Hillwood Polska Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na realizację tej inwestycji.

Hillwood Środa Śląska będzie nowoczesnym A-klasowym parkiem logistycznym składającym się z dwóch przestronnych hal o łącznej powierzchni ponad 148 000 mkw. Inwestycja w Środzie Śląskiej jest odpowiedzią inwestora na niesłabnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w regionie dolnośląskim.

Przestrzeń magazynowa w Hillwood Środa Śląska zostanie wykończona w wysokim standardzie i zaoferuje:

- wysokość składowania12 m,

- bezpyłową posadzkę o nośności aż 8T/mkw,

- odporność ogniową ponad 4000MJ/mkw.,

- doświetlenie światłem naturalnym przez świetliki.

Dodatkowo hale magazynowe zostaną wyposażone w nowoczesną instalację tryskaczową i energooszczędne ledowe oświetlenie. Bezpieczeństwo zagwarantuje całodobowy monitoring oraz ochrona obiektu.

Do dyspozycji najemców Hillwood Środa Śląska dostępny będzie plac manewrowy oraz obszerny parking dla samochodów osobowych i tirów.

REKLAMA
Hillwood Polska
Hillwood Polska
Hillwood Polska
GUNB
GUNB
GUNB

Park magazynowy powstanie przy drodze wojewódzkiej nr 346 (ul. Oławska) czyli trasie wylotowej ze Środy Śląskiej w kierunku autostrady A4. W celu ułatwienia dojazdu do planowanej inwestycji, na DW 346 ma zostać wybudowane rondo.

4 maja w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu burmistrz Środy Śląskiej - Adam Ruciński, dyrektor DSDiK Leszek Loch i przedstawiciel inwestora, firmy Hillwood podpisali list intencyjny ws. inwestycji drogowej dotyczącej budowy gminnej drogi dojazdowej oraz ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 346.

Inwestycja drogowa zaplanowana jest do realizacji na 2023 rok. Aktualnie trwa proces projektowy i kompletowanie niezbędnej dokumentacji.

Przyciągnięcie tak dużego i znanego inwestora przez władze Środy Śląskiej powinno zaowocować ściągnięciem do tego dolnośląskiego miasta i gminy kolejnych inwestorów i inwestycji i powstaniem wielu nowych miejsc pracy. Jest duża szansa, że władze gminy będą już wkrótce mogły poinformować o kilku następnych pozyskanych inwestorach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA