DODAJ

Fabryka Nestlé pod Wrocławiem rozwija się coraz szybciej

Nowa Wieś Wrocławska
Fabryka Nestlé pod Wrocławiem
Orzech
2016-09-05 15:30:59
Inwestor zdecydował się na przyśpieszenie swojej inwestycji pod Wrocławiem. Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) koncern Nestlé podpisał w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Całość miała zostać zrealizowana do 2020 roku. Jednak intensywny rozwój fabryki i duże zamówienia zadecydowały o tym, że inwestor zdecydował się na znacznie szybszą realizację kolejnych etapów rozbudowy.


Etapowanie inwestycji przyśpieszone 

W I etapie powstało 230 miejsc pracy, a wartość inwestycji wyniosła 300 mln zł. W II etapie powstało kolejne 150 miejsc pracy, a koncern zainwestował w Nowej Wsi Wrocławskiej następne 153 mln zł. 

Już na początku 2016 roku zapadła decyzja o kolejnym etapie rozbudowy fabryki pod Wrocławiem. Nestlé PURINA PetCare powiększa fabrykę o nowe hale produkcyjne i chce do końca 2016 roku zatrudniać w Nowej Wsi Wrocławskiej 800 pracowników (aktualnie w fabryce jest zatrudnionych około 650 osób).
 
Plany inwestora zostały więc wyprzedzone o 2 lata do przodu.


Poszukiwani pracownicy

Firma poszukuje pracowników w każdym wieku, deklaruje miejsca pracy także dla osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli dla młodzieży do 30. roku życia, dopiero wchodzącej na rynek pracy oraz dla osób 50 plus.

Poza umową o pracę, po przejściu okresu próbnego (do 12 miesięcy), Nestlé oferuje pracownikom umowę na czas nieokreślony, dodatki do pracy zmianowej, darmowy transport pracowniczy z Dzierżoniowa, Bielawy, Ziębic i Strzelina, opiekę medyczną, sponsorowane ubezpieczenie na życie oraz duże możliwości szkolenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Aktualnie prowadzona rozbudowa, która ma się zakończyć do końca 2016 roku (III etap) podwoi obecne możliwości produkcji fabryki w nowej Wsi Wrocławskiej. Nestlé planuje jednak rozbudowywać fabrykę przez kolejne lata i stale zwiększać wielkość produkcji i zatrudnienie.


Koncern Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecny na polskim rynku od 16 lat. Placówka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w Polsce zakładem produkującym karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. Aktualnie firma produkuje w podwrocłąwskiej fabryce głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek. 90% składników karmy produkowanej w fabryce pochodzi od polskich dostawców.

Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszą w Polsce oraz trzecią inwestycją produkującą karmę dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej.