DODAJ

Gigantyczna inwestycja LG Chem Energy pod Wrocławiem

Przemysł / Biskupice Podgórne
Budowa fabryki baterii LG Chem Energy
Orzech
2016-10-03 16:49:57
W środę powinna zostać w końcu oficjalnie ogłoszona nowa, gigantyczna inwestycja z branży automotive pod Wrocławiem. 

Koreański koncern LG Chem Energy wybuduje na terenie Podstrefy Kobierzyce TSSE Euro-Park Wisłosan, wielką fabrykę baterii do samochodów elektrycznych.

Nieoficjalnie o tej inwestycji i o jej wielkości pisaliśmy już kilkanaście tygodni temu na portalu Investmap.pl – zamieszczając również pierwsze zdjęcia z placu budowy.

Choć oficjalne ogłoszenie inwestycji będzie miało miejsce w środę, już teraz możemy podać przybliżone dane dotyczące tej wielkiej inwestycji.

W nowej fabryce LG Chem Energy w I etapie pracę ma znaleźć minimum 700 pracowników, a deklarowana wielkość nakładów finansowych ma się zamknąć kwotą kilkuset milionów euro. Produkcja w fabryce ma ruszyć w 2018 roku.

Koreańczycy zarezerwowali sobie również spory teren obok budowanej fabryki, z myślą o jej rozbudowie w przyszłości. W I etapie w fabryce ma być produkowane około 230 tys. sztuk baterii rocznie.

LG współpracuje z największymi firmami motoryzacyjnymi na świecie. Wśród nich są takie marki jak się Volkswagen, Audi, Renault i Volvo.

Ta gigantyczna inwestycja pod Wrocławiem wiąże się z koniecznością zmian w całym klastrze LG w Kobierzycach. Skorzystają na tym także dolnośląskie (i ogólnie polskie) firmy. Inwestycja będzie także bardzo prestiżowa, tak dla gminy Kobierzyce, Podstrefy Kobierzyce TSSE Euro-Park Wisłosan, Dolnego Śląska ale i całej Polski. Fabryka oprócz pracowników produkcyjnych zatrudni także wielu wysokiej klasy inżynierów i specjalistów, tworząc wiele wysokopłatnych miejsc pracy w Aglomeracji Wrocławskiej.

Nieoficjalnie mówi się także o tym, że ta inwestycja przyciągnie kilka mniejszych i większych inwestycji koreańskich, ale nie tylko koreańskich. Być może na inwestycje na terenie Podstrefy Kobierzyce TSSE Euro-Park Wisłosan zdecyduje się także kilka innych fabryk z branży automotive. Wstępne przymiarki już są nieoficjalnie prowadzone.