DODAJ

TRANS-DAN zainwestuje pod Wrocławiem

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2017-02-21 09:22:42
Jedna z największych wrocławskich firm z branży transportowo-spedycyjnej TRANS-DAN Sp. z o.o. zbuduje pod Wrocławiem, w Źródłach (gmina Miękinia) nową siedzibę wraz z nową bazą transportowo-logistyczną. Kubatura nowych budynków wyniesie 40776 m3. Za projekt architektoniczny nowej inwestycji TRANS-DAN odpowiada architekt Bartosz Łukasiewicz. 

10 lutego Starosta Powiatu Średzkiego wydał pozytywną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę tego kompleksu transportowo-logistycznego. TRANS-DAN przeniesie do Źródeł swoją dotychczasową siedzibę, która mieści się we Wrocławiu przy ulicy Jodłowickiej 7 (boczna ulicy Stabłowickiej) na Stabłowicach Starych.

TRANS-DAN powstał we Wrocławiu, w 1998 roku. Pierwotnie firma świadczyła jedynie usługi transportowe pojazdami o ładowności do 1,5 t, ale już kilka lat później do swojej oferty dołączyła transport pojazdami o ładowności 3,5 t (2003 r.) oraz pojazdami o ładowności 24 t (2004 r.). W 2005 roku otwarto monitorowany, klimatyzowany i chroniony magazyn średniego składowania o powierzchni 1000 mkw. Dzięki niemu, firma jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę logistyczną na terenie całej Europy.

W roku 2007 firma TRANS-DAN otworzyła niedaleko Frankfurtu swój niemiecki oddział – TRANS-DAN GmbH – który zapewnia sprawny transport towarów na terenie Niemiec.

Dziś, oprócz krajowych i międzynarodowych usług transportowych, TRANS-DAN oferuje również spedycję, logistykę miejską, licencjonowany przewóz osób, wypożyczalnię samochodów osobowych i dostawczych oraz usługi magazynowe.

Firma dysponuje aktualnie flotą kilkudziesięciu nowych pojazdów i jest jedną z największych firm w swojej branży w stolicy Dolnego Śląska. Budowa nowej siedziby i bazy podyktowane jest bardzo szybkim rozwojem TRANS-DAN i potrzebą posiadania nowoczesnej, dużo większej siedziby, niż ta dotychczasowa przy ulicy Jodłowickiej we Wrocławiu.