DODAJ

Aglomeracja Wrocławska: W gminie Kobierzyce zainwestuje kolejny wielki inwestor

Logistyka / Magnice
Aglomeracja Wrocławska: W gminie
Orzech
2018-02-28 22:17:29
Podwrocławska gmina Kobierzyce przyciągnęła kolejnego wielkiego inwestora. W Magnicach, na terenie Goodman Wrocław V, Logistics Centre zainwestuje światowy potentat z branży e-commerce The Hut Group.

W ramach tej wielkiej inwestycji powstanie centrum produkcyjno-logistyczne o powierzchni 61,8 tys. mkw. Nowy magazyn jest pierwszym przedsięwzięciem THG w Polsce i zapowiedzią szerszego wejścia tej firmy na rynek kontynentalnej Europy.

Nowa inwestycja w Magnicach będzie łączyła w sobie funkcje produkcyjną i logistyczną. Dodatkowo w jej ramach powstanie 3,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

https://pl.goodman.com

Dzięki lokalizacji bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8, centrum będzie posiadało dogodny dojazd do głównych ośrodków miejskich w Polsce, Niemczech i w Czechach. Pozwoli to na łatwą dystrybucję produktów THG do konsumentów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej – które to regiony mają być obsługiwane przez magazyn w Magnicach.

Budowa nowego magazynu rozpoczęła się w październiku 2017 r., a zakończenie planowane jest na koniec 2018 r.

https://pl.goodman.com

O inwestorze:

The Hut Group (THG) to brytyjska firma handlu elektronicznego z siedzibą w Northwich, Cheshire w Wielkiej Brytanii. Obsługuje ponad 100 międzynarodowych stron internetowych, które sprzedają produkty szybkozbywalne towary konsumpcyjne (FMCG) bezpośrednio konsumentom na rynkach zdrowia i urody dzięki zastrzeżonej technologii i platformie operacyjnej.
Grupa THG uważana jest za najszybciej rozwijającą się sieć sklepów internetowych poświęconych zdrowiu i urodzie w Europie. Od 2015 roku sprzedaż Grupy Hut odbywa się przede wszystkim poza Wielką Brytanią. W 2017 roku została wyceniona na ponad 2,5 miliarda funtów, co czyni ją jedną z najcenniejszych prywatnych firm w Wielkiej Brytanii.

https://pl.goodman.com