DODAJ

Archicom zaczął planować inwestycję na kupionej działce przy Karkonoskiej

Mieszkania i domy / Wrocław
Archicom zaczął planować inwestycję
Mariusz Bartodziej
2017-10-22 19:49:38
Wrocławski deweloper przygotowuje się do kolejnej inwestycji. 3 października zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dotyczącej inwestycji przy alei Karkonoskiej. Ma tam powstać około 520 apartamentów i biurowiec.

Archicom Nieruchomości Sp. z o.o. - 6 Spółka komandytowa złożył 27 września wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przedsięwzięcie polega na budowie zespołu budynków wielorodzinnych i budynku biurowo-usługowego wraz z garażami podziemnymi oraz infrastrukturą techniczną przy al. Karkonoskiej, tuż przy ulicy Wyścigowej. Obiekty mają powstać na działkach nr: 1/96, 1/97, 1/98, 1/99, 1/23, 1/24, 1/46, 1/101 oraz 1/102.

Wrocławski deweloper złożył już 7 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę na terenie części z tych działek linii kablowej wysokiego napięcia, kanalizacji telekomunikacyjnej i przebudowę fragmentu linii kablowej niskiego napięcia oraz rozbiórkę linii napowietrznej wysokiego napięcia. Pozytywną decyzję otrzymał miesiąc później.

UM Wrocławia
Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Grupy Archicom.

W ofercie znajdzie się około 520 apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Generalnym wykonawstwem inwestycji zajmie się spółka wchodząca w skład Grupy Archicom – Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.

fot. Mariusz Bartodziej


Archicom skupuje grunty pod setki mieszkań

To nie jedyna nieruchomość, którą w tym roku kupił wrocławski deweloper. Jak pisaliśmy na początku października, kolejną inwestycję planuje prawdopodobnie na Oporowie.

Jedna ze spółek wrocławskiego dewelopera zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej o powierzchni 5,5316 ha. Początkowo jako lokalizacja zostały wskazane Krzyki, jednak w skorygowanym raporcie wpisano dzielnicę Fabryczna. W jej obrębie, na Oporowie, u zbiegu ulic Awicenny i Jordanowskiej, znajduje się niezabudowana nieruchomość o powierzchni dokładnie 5,5316 ha, będąca własnością osób fizycznych. To działka nr 2/9.

UM Wrocławia


Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam m.in. zabudowę wielorodzinną, zgodnie z zamierzeniem Archicomu. Mogą tam powstać budynki o maksymalnie trzech kondygnacjach nadziemnych, do 18 m wysokości. Czwartą kondygnację dopuszcza się wyłącznie w poddaszu, pod stromym dachem.

Wartość transakcji zawartej przez Archicom to 33 mln 825 tys. złotych brutto. Może tam powstać około 770 lokali.

Następna działka w planach


Za nieruchomość o powierzchni około 4,9 ha zamierza zapłacić 47 mln 530 tys. zł netto. Plan miejscowy przewiduje na niej m.in. zabudowę wielorodzinną. Może tam powstać ok. 740 mieszkań

Zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości planowane jest do 31 stycznia 2019 r. Zakup nieruchomości sfinansowany zostanie z wpływów z emisji akcji przeprowadzonej przez emitenta we wrześniu 2017 r. oraz ze środków własnych. O zawarciu umowy przenoszącej własność i jej warunkach emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym – czytamy w opublikowanym komunikacie.