DODAJ

Na Śląsku powstał ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla chorych z Alzheimerem, Parkinsonem i po udarach mózgu. Wkrótce otwarcie.

Budynki użyteczności publicznej / Chorzów
Na Śląsku powstał ośrodek
graviteo
2011-11-02 12:55:59

Nowoczesny ośrodek opieki długoterminowej ASTO w Chorzowie, placówka służby zdrowia, przyjmie pierwszych pacjentów już w listopadzie. Oficjalne otwarcie zaplanowane zostało na 4 listopada br. ASTO, to jedyny w regionie i jeden z niewielu tego typu ośrodków w Polsce, przyjmujący chorych ze schorzeniami wieku starczego w zaawansowanym stopniu oraz chorych po udarach mózgu.
 


Osoba starsza ze swoimi dolegliwościami nieodwracalnie zaczyna wymagać fachowej i co istotne ciągłej opieki w codziennym życiu. W praktyce, leczenie osób starszych  to lekarsko-pielęgniarska opieka mająca na celu godziwe przeżycie jesieni życia. Na te potrzeby odpowiada zlokalizowany w Chorzowie Dom Opieki ASTO. W ośrodku kompetentną opiekę i wsparcie znają osoby m.in. z chorobą Alzheimera, demencją starczą, chorobą Parkinsona, chorzy po udarach mózgu oraz innymi schorzeniami, w wyniku których pacjent nie kwalifikuje się do leczenia szpitalnego, a nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie.
 
 


Ośrodek spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania architektoniczne, medyczne oraz sanitarne wynikające z norm polskich oraz Unii Europejskiej dla tego typu ośrodków. Stwarzając przy tym niezwykle komfortowe warunki bytowe dla 160 podopiecznych. Dom ASTO, w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony został w 80 funkcjonalnych pokoi, sale rehabilitacyjne, zabiegowe i rekreacyjne, własną kuchnię, kaplicę oraz odpowiednio zagospodarowany teren zielony. ASTO to również technologiczne udogodnienia, jak np. system telewizji wewnętrznej pozwalający na uczestnictwo w nabożeństwach osobom, które nie mogą dotrzeć do kaplicy.Uroczyste otwarcie oraz prezentacja Domu Opieki Długoterminowej ASTO odbędzie się 4 listopada br. na terenie ośrodka. Uroczystość swoją obecnością zaszczycą m.in. Prezydent Miasta Andrzej Kotala, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Wieczorek oraz V-ce Przewodniczący Marek Kopel, Naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Chorzów Lidia Stuchlik, a także przedstawiciele NFZ.
ASTO, powstał w ramach inwestycji realizowanej przez Spółkę Komandytowo-Akcyjną BIK Zarządzanie Sp. z o.o., SILMED Sp. z o.o. oraz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS.Więcej informacji o ośrodku znaleźć można na stronie www.bik.silmed.com.pl.