DODAJ

ASC Workers zainwestuje w Legnicy

Legnica
ASC Workers zainwestuje w
Orzech
2017-10-27 19:57:13
Polska firma ASC Workers ze Świebodzic kupiła od miasta Legnicy ponad 7-hektarową działkę za kwotę 5 919 559,50 zł. To jedna z czterech wystawionych na sprzedaż działek z obszaru Legnica II, w rejonie ulic Jaworzyńskiej, Myśliwskiej, Boiskowej i Handlowej.

Teren inwestycyjny Legnica II, ma łączną powierzchnię ponad 20 ha i w całości objęty jest granicami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Legnicy II przewiduje funkcje przemysłowe, związane z rzemiosłem, bazami, składami, obsługą komunikacji samochodowej, innymi usługami i administracją.

Wszystkie cztery znajdujące się tam nieruchomości niezabudowane mają ogromny potencjał i atrakcyjne dla inwestorów walory. Położone są na obrzeżach miasta w sąsiedztwie autostrady A4 i drogi krajowej nr 3. W ich infrastrukturę komunikacyjną i uzbrojenie miasto zainwestowało ok. 8,5 mln zł. Prace zakończą się w październiku.

Tereny inwestycyjne posiadają pełną infrastrukturę: drogi, chodniki, oświetlenie, teleinformatyczną sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej (finansowane przez LPWiK), kanalizację deszczową, a także zatoki postojowe i autobusowe. Pozwala to na skomunikowanie atrakcyjnego obszaru inwestycyjnego z ulicą Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią, drogą krajową nr 3 i autostradą A4.

 Na trzy pozostałe działki ogłoszone zostaną kolejne przetargi. Na razie ich termin nie jest znany – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta miasta.

O inwestorze:

ASC Workres została założona w 1999 roku w Polsce. Siedziba firmy mieści się  w Świebodzicach. Firma specjalizuje się przede wszystkim w dziedzinie kontroli jakości, naprawy i montażu różnorodnych części produkowanych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, metalowego i AGD oraz w zakresie obsługi transportowej, logistycznej oraz magazynowaniu komponentów.

Źródło: materiały prasowe