DODAJ

Nowa Era na Czarnej Górze!

Sport i rekreacja / Sienna
Nowa Era na Czarnej
Czarna Góra Resort
2016-10-25 13:44:27
Tak wielkich zmian jeszcze nie było. Nowa kolej linowa, nowe trasy narciarskie, rozbudowany system naśnieżania, znakomite restauracje oraz wysokiej klasy Aparthotel Czarna Góra – to i wiele więcej już tej zimy.

Nowa kolej

Obecnie w Czarna Góra Resort budowana jest najnowocześniejsza i najszybsza, 6-osobowa kolej linowa w Polsce. Ta wyczekiwana przez entuzjastów białego szaleństwa inwestycja na zawsze zmieni oblicze Czarnej Góry. 6-osobowa kanapa firmy Leitner Ropeways wyposażona będzie w miękkie, podgrzewane siedzenia oraz żółte osłony przeciwwietrzne. Na szczyt Czarnej Góry wjedziemy z prędkością 6 m/s. Wjazd trwać będzie 3 minuty i 40 sekund.

Nowe trasy

Tej zimy uruchomiona zostanie trasa A, która będzie naśnieżana na całej szerokości i długości. Nowością będzie również oświetlenie najdłuższej trasy na Czarnej Górze – B FIS. Przed nadchodzącą zimą zakończone zostaną także prace nad profilowaniem wspomnianych nartostrad. Wyprofilowane zostaną także trasy C FIS oraz H. Równe trasy dużo łatwiej naśnieżyć i utrzymać w trakcie sezonu. To bezpośrednio przełoży się na jakość przygotowania stoków, która w tym roku będzie jeszcze wyższa, niż w poprzednich latach.

Nowe armaty

W trakcie rozbudowy jest też system sztucznego naśnieżania. Ośrodek Czarna Góra Resort zakupił 27 nowych armat śnieżnych marki Supersnow. W sezonie 2016/2017 do naśnieżania stoków używanych będzie łącznie 35 lanc i 62 armaty śnieżne. O wydajności rozbudowanego systemu naśnieżania niech świadczy fakt, iż w ciągu 100 godzin pracy będzie on w stanie pokryć trasy: A, B FIS, G, H oraz wszystkie pola narciarskie 50 cm warstwą śniegu.

Nocne jazdy

Już nadchodzącej zimy zjazdy najdłuższą nartostradą w Czarna Góra Resort – B FIS o długości 1680 m będą możliwe także po zmroku! Oświetlona trasa będzie dostępna dla narciarzy i snowboardzistów od godziny 9.00 do godziny 22.00 z przerwą na ratrakowanie o godzinie 16.00.

Nowy Aparthotel Czarna Góra

Z końcem bieżącego roku baza noclegowa Czarna Góra Resort ulegnie powiększeniu. Aparthotel Czarna Góra zapewni dodatkowe 500 miejsc noclegowych dla najbardziej wymagających. Otwarcie Aparthotelu Czarna Góra zaplanowano pierwotnie na czerwiec 2017 roku. Jednak dzięki zaangażowaniu kadry zarządzającej część hotelowa, konferencyjna i gastronomiczna dostępne będą dla Gości już od grudnia 2016 roku. Basen ze strefą Spa & Wellness zostaną oddane do użytku latem 2017 roku. Oprócz powyższego do dyspozycji będą: restauracje, sale konferencyjne, sale bankietowe, drink bar oraz strefy rozrywki dla dzieci i dorosłych.

Nowe restauracje

Nowy sezon to również nowa jakość w Regionalnej Karczmie Czarna Góra! W autorskim menu szefa kuchni – Rafała Kosińskiego, znalazły się regionalne potrawy przyrządzane z najlepszych lokalnych produktów. Natomiast od połowy grudnia zjeść będzie można w restauracji Panorama, z której rozpościera się widok na stoki narciarskie Czarnej Góry. Miejsce to będzie połączeniem eleganckiego stylu i górskiego klimatu.