DODAJ

Niemiecki Wezi-tec rozbuduje swoją fabrykę w Legnicy

Legnica
Źródło: tetera.com – Projekt rozbudowy fabryki Wezi-tec w Legnicy
Orzech
2016-09-27 17:26:05
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na reinwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem będzie to rozbudowa fabryki Wezi-tec w Legnicy.

Wezi-tec Sp. z o.o. jest spółką – córką niemieckiego przedsiębiorstwa WEBER GmbH & Co. KG z siedzibą w Dillenburgu, która została założona w roku 2003 w Legnicy. Przedsiębiorstwo WEBER jest dostawcą rozwojowym części do samochodów, sprzętu AGD i techniki grzewczej.

Rozwój firmy, która w lipcu 2004 r. rozpoczęła produkcję w swojej fabryce w Legnicy, na terenie tamtejszej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest na tyle intensywny, że inwestor zdecydował się na już piątą rozbudowę tej fabryki.

Zatrudniając ponad 300 pracowników Wezi-tec produkuje różne komponenty z tworzyw sztucznych i moduły wyposażenia wewnętrznego aut, bagażnika, osłon silnika oraz zewnętrznych listew progowych. 

Produkty z legnickiego zakładu trafiają m.in do Audi i Volkswagena. Ponadto zakład wykonuje obudowy z tworzyw sztucznych dla przemysłu techniki grzewczej oraz elementy wnętrza samolotów Airbus.

Projekt rozbudowy po raz kolejny przygotowała wrocławska pracownia projektowa Tetera - Projektowanie Przemysłowe.

Zakres rozbudowy fabryki:
  • Powierzchnia działki: 51 741 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 7 700 m2
  • Powierzchnia zabudowy: 4 850 m2

Rozbudowa zakładu produkcyjnego Wezi-tec wraz z powierzchniami utwardzonymi i sieciami zewnętrznymi.
Etap V:  hala produkcyjna (parter i I piętro), nowe biura produkcji (parter i I piętro), hala opakowań zwrotnych.

Zakres usług Tetera - Projektowanie Przemysłowe: projekt koncepcyjny, projekt budowlany, projekt wykonawczy, materiały przetargowe i organizacja przetargu, nadzory autorskie.

Planowany termin przekazania materiałów przetargowych Wykonawcom – 10.10.2016 r.