DODAJ

W Wolnym Mieście znaleziono kolejne fragmenty starych dębów

Mieszkania i domy / Gdańsk
W Wolnym Mieście znaleziono
AVOKADO PR
2016-06-27 13:31:11
Na placu budowy III etapu osiedla „Wolne Miasto”, powstającego w Gdańsku przy ulicy Cedrowej 27, znaleziono fragmenty konarów starych dębów. Jest to kolejne tego typu znalezisko na terenie tej inwestycji. Podczas budowy I etapu osiedla w 2011 roku ekipy dewelopera wykopały kilkumetrowy pień dębu, którego wiek datuje się na około pięć tysięcy lat. ECO-Classic zapowiada, że znaleziska zostaną wkomponowane w projekt zieleni i części wspólnych osiedla.

Teren, na którym powstaje osiedle „Wolne Miasto” pełen jest nie tylko niezwykłych możliwości wykorzystania, co widać dzięki minimalnej ingerencji projektu w zastaną rzeźbę terenu i maksymalne wykorzystanie walorów jego naturalnych, ale też niespodzianek i niezwykłych pamiątek po zamierzchłych czasach.

– Podczas prac nad trzecim najnowszym etapem inwestycji, odkryliśmy 4 następne, doskonale zachowane fragmenty prehistorycznych drzew – mówi Zuzanna Kordzi, Dyrektor ds. handlowych ECO-Classic. – Jest to kolejne tego typu znalezisko ECO-Classic. Na pierwszy, kilkumetrowy pień dębu, natrafiliśmy podczas prac nad I etapem „Wolnego Miasta”. Badanie potwierdziło, że znaleziony wówczas pień należy do drzewa pochodzącego sprzed blisko 5 tysięcy lat. Z przeprowadzonych porównań, wynika, że nasze obecne znalezisko to także fragmenty dębów, pochodzących prawdopodobnie z tego samego okresu co pierwsze.

Znalezione konary są obecnie zabezpieczone i oczekują chwili, gdy powrócą na osiedle, jako jego ozdoba i wyjątkowa atrakcja.  ECO-Classic pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą odpowiednio wkomponować i wyeksponować to niecodzienne znalezisko w przestrzeniach wspólnych osiedla.