DODAJ

Rok sukcesów dla Activ Investment

Mieszkania i domy / Katowice
Rok sukcesów dla Activ
2015-01-13 11:45:08

Ukończenie trzech inwestycji, rozpoczęcie nowej, wysoka sprzedaż mieszkań w ramach programu „MdM” i pozyskiwanie nowych gruntów pod następne budynki wielorodzinne – Activ Investment, firma działająca w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu, mijający 2014 rok zalicza do udanych i optymizmem patrzy w przyszłość.


 


Krakowski deweloper nigdy nie narzekał na sprzedaż swoich mieszkań. Nawet ogólnoświatowy głęboki kryzys w budownictwie w latach 2008-2012 nie miał żadnego wpływu na jego działalność.


 


Klucz do sukcesu


– Wyspecjalizowaliśmy się w budowie niedużych, ale bardzo funkcjonalnych mieszkań w przystępnej cenie o wysokiej jakości, a na tego typu lokale zawsze będzie ogromny popyt w dużych miastach – zdradzają przedstawiciele Activ Investment.


 


– Duży wpływ na ten fakt miała cena naszych mieszkań, z których większość spełniała kryteria rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”, przewidujący dopłaty sięgające nawet 20 proc. ceny lokalu – uważa Krzysztof Cabała z działu handlowego Activ Investment. – Nasze dotychczasowe dokonania czy to w Krakowie, Katowicach czy we Wrocławiu sprawiły, że klienci nabrali zaufania do naszej oferty – dodaje.


 


Osiągnięcia i plany:


 


Katowice


– 2014 r. był owocny pod względem inwestycji w Katowicach, gdzie Activ Investment realizuje inwestycję 4 Wieże. Docelowo będzie to docelowo kompleks czterech 15-piętrowych budynków mieszkalnych, osadzonych na wspólnej podstawie, w której znajdzie się 6500 m2 powierzchni komercyjnej pod handel, usługi, biura czy gastronomię.


 


W I kwartale 2014 r. oddaliśmy do użytkowania pierwszy etap inwestycji, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2011 r. Wieża A z 122 mieszkaniami, została sprzedana w całości, co pozwoliło z optymizmem patrzeć na nasze kolejne realizacje w Katowicach.


 


Wieża B, czyli drugi etap inwestycji, którego budowę rozpoczęliśmy w październiku 2013 r. z 125 mieszkaniami, w minionym roku także przysporzył wiele powodów do dumy, ze względu na bardzo dobrą sprzedaż. W Nowy 2015 rok weszliśmy z zaledwie 35 mieszkaniami, które pozostały w ofercie etapu II. To tak naprawdę ostatnia szansa na zamieszkanie Wieży B, natomiast trzeba zaznaczyć, iż już na wiosnę do sprzedaży zostanie wprowadzony etap III/Wieża C, z zupełnie nową pulą mieszkań.


 


Kraków


W Krakowie Activ Investment realizuje 9-etapowe osiedle przy ul. Okulickiego. Także tutaj rok 2014 zaliczamy do udanych.


 


W I kwartale oddaliśmy do użytku V etap osiedla Okulickiego z 52 mieszkaniami. Pod koniec tego samego roku zakończyliśmy również prace budowlane etapu VIII, w którym powstało 112 mieszkań. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do budynku na początku bieżącego roku. Z sukcesów jakimi może się dodatkowo pochwalić Activ Investment, jest także zakończenie sprzedaży etapu VII oraz rozpoczęcie budowy ostatniego etapu IX na osiedlu w Nowej Hucie. Wyniki sprzedaży są na bardzo zadowalającym poziomie, gdyż znaczna część mieszkań sprzedana została na etapie przysłowiowej „dziury w ziemi”.


 


Wrocław


We Wrocławiu, w prestiżowej dzielnicy Krzyki, Activ Investment realizował inwestycję przy ul. Skarbowców. W lipcu 2014 r. budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. W budynku znajduje się 41 mieszkań, z których w chwili obecnej wszystkie są już zamieszkałe przez swoich lokatorów. Activ Investment już planuje kolejne inwestycje w miastach, w których obecnie realizuje budowy.


 


Rok 2015 upłynie pod znakiem nowych inwestycji – deweloper jednak jeszcze nie ujawnia szczegółów, poznamy je niebawem.