DODAJ

Kolejny odcinek Osi Inkubacji już w czerwcu przyszłego roku

Drogi i mosty / Wrocław
Kolejny odcinek Osi Inkubacji
Mariusz Bartodziej
2017-09-07 10:49:45
Spółka Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęła przetarg na budowę odcinka łączącego ulice Graniczną i Rakietową. Ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku.

O ogłoszeniu zamówienia informowaliśmy na początku lipca.


Oś Inkubacji to droga, która docelowo ma połączyć ulicę Średzką z Bielanami Wrocławskimi. Jej częścią będzie m.in. powstająca obwodnica Leśnicy.

Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na budowę odcinka tej trasy od ulicy Granicznej do Rakietowej. Oferty złożyło sześć firm, z czego inwestor odrzucił aż cztery. Zwycięzcą został Budimex S.A., z ceną blisko 3,9 mln zł. To ponad 1,2 mln zł mniej, niż na tę inwestycję planowano przeznaczyć.

Wykonawca ma czas do 30 czerwca przyszłego roku.

O inwestycji

Chodzi o drugi etap całego przedsięwzięcia – pierwszy, czyli niespełna kilometrowy odcinek od ulicy Granicznej do wjazdu do Prologis Park, powstał kilka lat temu, a koszty budowy pokrył właściciel centrum logistycznego.

Teraz droga zostanie przedłużona od Prologis Park do ulicy Rakietowej. Inwestycja jest prowadzona we współpracy z właścicielem hotelu przy ulicy Rakietowej. Swoją część budowy prywatny inwestor realizuje już od dłuższego czasu.

W ramach porozumienia, to co jest obecnie wykonywane, inwestor buduje sam, a resztę, z całym skrzyżowaniem w postaci ronda, do Rakietowej, zrobimy my. Kończą, więc szykujemy się do swojej części – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Miasto wybuduje około 225 metrów nowej drogi, małe rondo na skrzyżowaniu Osi Inkubacji z ulicą Rakietową, przebuduje też ulicę Rakietową, nawiązując do stanu nowego ronda. W ramach rozstrzygniętego właśnie przetargu, powstanie też ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Osi Inkubacji, a także chodniki i drogi rowerowe wokół ronda.