DODAJ

Kolejarze budują tory, a ZIKiT zamyka Grzegórzecką

Drogi i mosty / Kraków
Kolejarze budują tory, a
Damian Daraż
2017-07-26 18:35:46
Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, chcąc wykorzystać zamknięte na czas przebudowy wiaduktu kolejowego, torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Grzegórzeckiej, postanowili go wyremontować. Tak więc od poniedziałku 31 lipca, na dwa tygodnie, ulica Grzegórzecka będzie nieprzejezdna również dla aut oraz autobusów komunikacji zastępczej.

W związku pracami prowadzonymi przez kolejarzy przy rozbudowie wiaduktu kolejowego, torowisko tramwajowe zostało zamknięte, jest to konieczne, gdyż by móc wybudować szersze fundamenty pod podpory wiaduktu, należało rozebrać część torowiska.

Urzędnicy z ZIKiT od początku zapowiadali, że zamknięcie torowiska na ulicy Grzegórzeckiej zostanie wykorzystane do jego remontu, a chodzi przede wszystkim o naprawę jego najbardziej zniszczonych fragmentów. Torowisko jest w tak fatalnym stanie, że ekipy remontujące pojawiają się tam niemal non stop, również za dnia, a o komforcie podróżowania nie ma co wspominać.

Co ciekawe, dopiero teraz ZIKiT poinformował, że remont torowiska będzie się wiązał z zamknięciem przejazdu nie tylko po torowisku, ale również po jezdni. Na dzień dzisiejszy ulica Grzegórzecka pełni bardzo istotną rolę w komunikacji, po niej poruszają się kierowcy, którzy nie mogą przejechać przez Lubicz czy Westerplatte, co więcej, dziś kursują po niej także autobusy wprowadzone jako komunikacja zastępcza linii 722.

Urzędnicy informują, że prace przy wymianie torowiska odbywać się będą w czterech lokalizacjach: rejon alei Daszyńskiego, rejon ulic Chodkiewicza i Łazarza oraz rejon ronda Grzegórzeckiego.

W pierwszym etapie wykonawca skupi się na pracach zlokalizowanych bliżej alei Daszyńskiego. W związku z tym ulica Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ulicy Św. Łazarza do ulicy Śniadeckich, w kolejnym etapie, który rozpocznie się 7 sierpnia, ulica Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ulicy Rzeźniczej do ulicy Chodkiewicza tłumaczy na łamach LoveKraków Piotr Hamarnik z biura prasowego ZIKiT.

Na czas prowadzonego remontu objazd będzie zorganizowany aleją Daszyńskiego oraz ulicą Podgórską, a w przeciwnym kierunku ulicami Starowiślną i Podgórską. Na czas remontu zapewniony zostanie przejazd służb ratunkowych, karetek oraz dojazd do posesji dla mieszkańców.