DODAJ

Wybrany został główny wykonawca Unity Centre

Biura / Kraków
Wybrany został główny wykonawca
Damian Daraż
2017-08-07 19:16:24
Generalnym wykonawcą największego wielofunkcyjnego centrum biznesowego w Krakowie została wybrana Grupa Strabag. Wykonawca wejdzie na budowę jeszcze w tym miesiącu i ukończy inwestycję wartą 380 mln zł pod koniec 2019 roku.

W ramach inwestycji Unity Centre wybudowanych zostanie pięć budynków biurowo-usługowo-mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości i skali zabudowy. Godne uwagi kompleksu Unity Centre będzie przestrzeń publiczna, reprezentacyjne schody zaprowadzą wprost na Piazzę, stanowiącą główną oś całego założenia komunikacyjnego od Ronda Mogilskiego, poprzez kompleks Unity Centre, aż do Uniwersytetu Ekonomicznego. Otwarta przestrzeń publiczna wyróżniać się będzie od typowych oraz zamkniętych zespołów biurowych i komercyjnych.

Dominującym profilem Unity Centre będzie funkcja biurowa, choć bardzo wyraźnie zaakcentowana funkcją usługową, handlową i gastronomiczną mieszczącą się na parterach budynków, wszystko to o łącznej powierzchni najmu 50 tys. mkw.

Pod całym kompleksem znajdować się będzie dwukondygnacyjny garaż podziemny, który za sprawą innowacyjnej obsługi obsłużyć będzie mógł 600 abonentów, jak i również gości odwiedzających Unity Centre. W kompleksie znajdzie się również kilkaset stojaków na rowery, punkty serwisowe, szatnie dla rowerzystów i prysznice.

W lutym 2017 roku podpisana została umowa z operatorem hotelu Radisson RED – The Rezidor Hotel Group. W chwili obecnej prowadzone są intensywne negocjacje z przyszłymi najemcami powierzchni biurowych. Pond połowa lokali usługowych, handlowych i gastronomicznych jest już na dzień dzisiejszy zarezerwowana, wliczając w to również niepowtarzalny lokal na dwóch ostatnich kondygnacjach Unity Tower.

W lipcu firma Trans-Ziem zakończyła prace rozbiórkowe wraz z robotami ziemnymi, obecnie teren budowy przejmuje Strabag, jako generalny wykonawca, który kontynuować będzie projekt zgodnie z harmonogramem. Grupa Strabag buduje w Polsce od 1987 roku. Na dzień dzisiejszy zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników. Roczne obroty firmy w Polsce wynoszą ok. 800 mln euro. W roku 2017 obchodzi swoje 30-lecie działalności na rynku polskim.

Szacuje się, że przy inwestycji Unity Centre pracować będzie w różnych okresach łącznie około 1500 osób, zarówno pracowników Strabag, jak i jego podwykonawców. Inwestorem Unity Centre jest spółka Treimorfa Projekt, której udziałowcami są krakowska GD&K Group oraz Eurozone Equity Company.

Architektem i zarazem głównym autorem projektu Unity Centre jest biuro architektoniczne DDJM.


Unity Tower
Biurowiec klasy A o wysokości 27 kondygnacji będzie miał powierzchnię 17100 mkw. i połączony z University Office parterem oraz pierwszym piętrem.

University Office
Biurowiec klasy A o wysokości 11 kondygnacji będzie miał powierzchnię 7200 mkw.

Eastern Office Building
Biurowiec klasy A o wysokości 7 kondygnacji będzie miał powierzchnię 9850 mkw.

Hotel Radisson RED
Budynek hotelowy o wysokości 10 kondygnacji będzie miał 230 pokoi i powierzchnię 13500 mkw.

Unity Residence
Luksusowo wyposażony apartamentowiec na krótki i długi wynajem będzie miał 8 kondygnacji.