DODAJ

Ruszają loty do Izraela

Infrastruktura / Świdnik
Od dziś (19 czerwca) z Portu Lotniczego Lublin można polecieć do Izraela. Połączenie realizowane jest przez dwóch przewoźników – Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu podróżni z rejsów do Tel Awiwu mogą skorzystać cztery razy w tygodniu.

Od kilku lat konsekwentnie prowadziliśmy działania promocyjne, które w efekcie doprowadziły do otworzenia połączenia lotniczego z Lublina do Tel Awiwu. Zadowolenie jest szczególnie duże, ponieważ rejsy do Izraela oferuje z naszego lotniska dwóch przewoźników. To potwierdza potencjał tej trasy, a naszym pasażerom daje możliwość wybrania lotów w zależności od swoich potrzeb. Rejsy do Tel Awiwu mają szczególne znaczenie zarówno dla miasta, jak i dla całego regionu. Biorąc pod uwagę fakt, że Lublin ma już stabilny ruch turystyczny z Izraela, jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyczyni się do wzrostu liczby osób, odwiedzających nasze miasto. Warto pamiętać, że jest to także świetne miejsce do zaplanowania zimowego wypoczynku, czy to na weekend czy na dłuższy pobyt. W Izraelu słońce świeci przez ponad 330 dni w roku – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Razem z rozpoczęciem lotów do Izraela, na lotnisku pojawiły się nowe linie lotnicze – PLL LOT. Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. Mam nadzieję, że połączenia na trasie Lublin – Tel Awiw, będą dopiero początkiem naszych wspólnych działań, które w przyszłości zaowocują kolejnymi połączeniami – dodał Krzysztof Wójtowicz.

Linie lotnicze LOT przygotowały dla wszystkich pasażerów, którzy 19 czerwca w godzinach od 5:00 do 18:00 korzystali z Portu Lotniczego Lublin, specjalną Strefę Relaksu LOT. Na środku hali ogólnodostępnej terminala została zaaranżowana plaża z palmami, imitującymi te w Izraelu. Pojawiły się także wakacyjne leżaki, na których można było odpocząć. Pasażerowie, oczekujący na lot mogli skorzystać z atrakcji nawiązujących do kultury Izraela – m.in. nauczyć się podstaw kaligrafii hebrajskiej. Nie zabrakło też izraelskich przekąsek oraz kawy przygotowanej przez profesjonalnego baristę.

Źródło: materiały prasowe