DODAJ

8 ofert na projekt wschodniej autostrady A2

Drogi i mosty / mazowieckie
8 ofert na projekt
RynekInfrastruktury
2014-01-31 14:31:44

Osiem firm i konsorcjów jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla budowy autostrady A2 na odcinku Warszawa – obwodnica Mińska Mazowieckiego o długości 14,6 km. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 6,24 mln zł brutto – czytamy w komunikacie GDDKiA.


 


Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma „Mosty Katowice” (2,73 mln zł). Kwoty założonej przez zamawiającego nie przekroczyły jeszcze tylko dwie firmy: „Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt” z Warszawy (4,96 mln zł) oraz katowicki „Trakt” (5,12 mln zł). Najdroższa złożona oferta wyniosła natomiast 8,87 mln zł („EGIS” z Warszawy).


 


Wybrany w drodze przetargu wykonawca ma przygotować i dostarczyć koncepcję programową i materiały niezbędne do złożenia wniosku o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Dokumentacja opracowana przez projektanta będzie mogła zostać zoptymalizowana przez przyszłego wykonawcę tego odcinka autostrady A2, który przewidziany jest do realizacji w systemie „Projektuj i buduj”.


 


Autostrada będzie przedłużeniem przyszłej trasy S2 na odcinku Puławska – Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.