DODAJ

Na Karłowicach powstanie biurowiec. Będą wyburzenia

Biura / Wrocław
Na Karłowicach powstanie biurowiec.
Mariusz Bartodziej
2017-09-17 23:11:39
Rodis Development, wrocławski deweloper, planuje kolejną inwestycję komercyjną. Tym razem stawia na Karłowice. Biurowiec ma powstać przy ulicy Żmigrodzkiej 81-83, blisko ul. Kamieńskiego.

Inwestor złożył w połowie sierpnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych na działce nr 50. To prywatny teren o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Znajduje się tam warsztat samochodowy Auto Glass Jan Puć.

UM Wrocławia


Rodis Development nie otrzymał jeszcze zgody na wyburzenie. 6 września trafił jednak do urzędu wniosek o pozwolenie na budowę w tej lokalizacji budynku biurowego. Za projekt odpowiada Małgorzata Mazurczak-Nowak.

Dotychczasowa działalność

To będzie już szósta inwestycja biurowa tego dewelopera. W przygotowaniu jest Rodis Karkonoska. Będzie się mieścić tuż przy Parku Handlowym Auchan Bielany.

Zaprojektowaliśmy wysoki budynek – 55 metrów – o funkcji biurowo-usługowej, który, mamy nadzieję, ze względu na swój charakter i położenie, stanie się charakterystycznym punktem odniesienia przy południowej granicy Wrocławia. Autorem projektu są architekci z pracowni Maćków – wyjaśniał nam Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Development.

materiały inwestora


W aktualnej ofercie Rodis Development znajdują się VIC House, przy Zwycięskiej 20a, oraz Wyścigowa 56 Center. Ich powierzchnia użytkowa to odpowiednio około 2,5 i 2,4 tys. mkw.

Na koncie dewelopera znajdują się również inwestycje mieszkaniowe. Cztery z nich są już sprzedane, a jedna, Ville Zagony, aktualna. To kompleks czterech willi miejskich przy ulicy Zagony 53 na Muchoborze Wielkim.