DODAJ

Deweloperzy odkrywają karty

Polska
Deweloperzy odkrywają karty
Kajtman
2015-04-23 13:18:38

Niektóre z powstających osiedli cieszą się większym powodzeniem niż inne. Firmy budujące mieszkania wskazały inwestycje, w których mieszkania najlepiej się sprzedają. W rozmowie z portalem nieruchomości Dompress.pl opisują, czym najpopularniejsze projekty przyciągają nabywców.


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp


Na 19 projektów, które mamy w sprzedaży w pięciu miastach Polski, aż w 6 inwestycjach w I kwartale tego roku podpisaliśmy od 50 do ponad 60 umów. Znajdują się wśród nich dwa projekty w Warszawie: Mała Praga i Promenady IV, wrocławskie Osiedle Graniczna i Dolina Piastów oraz Osiedle Grzegórzecka w Krakowie i Przy Alejach w Gdańsku.


Poza lokalizacją wymienionych projektów, kupujących przyciągała atrakcyjna cena mieszkań i ich kompaktowy metraż. Nie bez znaczenia jest też zaufanie klientów do naszej firmy. We wszystkich inwestycjach oferujemy rachunku powiernicze.


 


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


W tej chwili nasza oferta obejmuje zróżnicowane projekty, zarówno pod względem zaawansowania budowy, lokalizacji, jak i segmentu rynkowego. Prawdę mówiąc, w każdej z inwestycji sprzedaż układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jeśli chodzi o ostatnio uruchomione projekty, stale rośnie zainteresowanie mieszkaniami w naszym największym warszawskim przedsięwzięciu – Kolska od Nowa – gdzie we wszystkich etapach przewidujemy blisko 600 mieszkań. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z wyników projektu Księżycowa 60, w którym oferujemy mieszkania w programie MdM. Bardzo dużym, pozytywnym zaskoczeniem jest dla nas znacznie większe od zakładanego zainteresowanie projektem Staffa 9, powstającym w okolicy warszawskiego Słodowca. To nasza druga inwestycja w tej lokalizacji. Znaliśmy jej potencjał, ale przyznaję, że powodzenie tego projektu przerosło nasze prognozy. Jesteśmy również zadowoleni ze sprzedaży ostatniej puli gotowych lokali w niedawno oddanych inwestycjach: Na Romera na Ursynowie i Słodowiec Park na Bielanach w Warszawie.


 


Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord


Najlepiej sprzedają się lokale w dużych aglomeracjach miejskich. W naszym przypadku jest to Warszawa, gdzie prowadzimy inwestycję Śródmieście Wilanów oraz Neptun w podwarszawskich Ząbkach, a także Trójmiasto, w którym mamy takie projekty jak: Dwa Tarasy i Dwa Potoki w południowych dzielnicach Gdańska oraz Bramę Sopocką w Gdyni. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z ostatnich wyników sprzedaży mieszkań w Szczecinie, gdzie nasz projekt Ku Słońcu w zielonej dzielnicy Gumieńce, bardzo szybko zyskał nowych mieszkańców.


Klienci doceniają wysoką jakość projektów i zwracają uwagę na takie aspekty jak: użycie wysokiej jakości materiałów, starannie zaprojektowaną zieleń, place zabaw, ławki do odpoczynku, bezpieczny i zadbany teren wokół osiedli, czy ogólnodostępne pomieszczenia na rowery i wózkownie. Dużym udogodnieniem są też elastyczne formy płatności stosowane przez Polnord.


 


Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan


Na chwilę obecną dużym powodzeniem cieszą się gotowe mieszkania w osiedlu Kamyk Zielony w warszawskiej Białołęce oraz lokale w usytuowanych w pobliżu centrum Warszawy inwestycjach – Ogrody Ochota II i Miasteczko Rubikon, w którym oferujemy miniapartamenty. Największym powodzeniem cieszą się inwestycje, w których mieszkania zostaną niedługo oddane do użytkowania i projekty, które zostały już ukończone. Jest też druga grupa nabywców, którzy zainteresowani są lokalami we wczesnej fazie budowy, ze względu na przystępniejsze ceny i większy wybór mieszkań.


 


Katarzyna Żarska z firmy Marvipol


Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w inwestycji Central Park Ursynów przy ul. Kłobuckiej 8 w Warszawie. Klientów – w szczególności czynne zawodowo młode osoby, rodziny z dziećmi i młode małżeństwa – przyciąga cena mieszkań. Znaczna cześć lokali dostępna w programie MdM, w cenie 6588 zł za mkw. Mieszkania mają rozkład, który pozwala na ich dowolną aranżację oraz zmianę ustawienia ścianek działowych. Na przykład w kawalerkach o rozkładzie studia można dzięki temu utworzyć dodatkowe pomieszczenie. Atutem inwestycji jest dogodne położenie komunikacyjne i infrastruktura osiedla z przestrzenią zagospodarowaną pod kątem aktywnego wypoczynku oraz interesujące rozwiązania architektoniczne.


 


Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Skanska Residential Development Poland


Pod koniec ubiegłego roku oddaliśmy do użytku ok. 200 nowych mieszkań w naszej inwestycji Park Ostrobramska na warszawskiej Pradze-Południe. Dziś w ofercie zostało już tylko kilka ostatnich gotowych lokali. W marcu rozpoczęliśmy nową inwestycję, na pograniczu Żoliborza i Bielan powstaje kameralne osiedle Mickiewicza. W ramach pierwszego etapu oferujemy 105 mieszkań o elastycznych rozkładach, dzięki czemu każdy klient ma dużą swobodę w dostosowywaniu projektu do własnych preferencji. Charakterystyczną cechą wszystkich inwestycji mieszkaniowych Skanska, która przyciąga klientów jest wysoka, skandynawska jakość, dbałość o otoczenie inwestycji i doskonałe skomunikowanie z centrum miasta. W ten sposób powstają innowacyjne, zielone osiedla przyjazne dla ich mieszkańców, wpisane w istniejącą tkankę miejską.


 


Wojciech Stisz z Barc Warszawa


Najwięcej mieszkań sprzedajemy w naszej warszawskiej inwestycji Tarasy Dionizosa. Osiedle przy ul. Winorośli, którego realizacja przebiega etapami, jest atrakcyjne dla młodych ludzi, chcących skorzystać z dopłat do kredytu w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Cena za metr – od 5500 zł w połączeniu z niewielkimi metrażami oferowanych mieszkań sprawia, że na zakup może sobie pozwolić szersze grono osób, poszukujących ekonomicznych propozycji w Warszawie. Większe mieszkania wybierają rodziny z dziećmi, które w ramach zakładanego budżetu mogą w tej inwestycji kupić mieszkanie o większym metrażu.


 


Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom


Najlepiej sprzedają się mieszkania w naszych warszawskich inwestycjach: Osiedlu Classic i Viva Garden. Klienci wybierają je ze względu na atrakcyjną lokalizację, estetykę projektów i ceny lokali.Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl


Największą popularnością w naszej ofercie cieszą się dwa sąsiadujące ze sobą osiedla: Osiedle Cytrusowe i Nowy Horyzont, zlokalizowane na obrzeżach gdańskich Łostowic i Borkowa. Klientów przyciąga atrakcyjna cena przy zachowaniu wysokiego standardu mieszkań, ale i wyjątkowa atmosfera tych osiedli. Nowy Horyzont dzięki bardzo bogatemu zapleczu usługowo-handlowemu jest swego rodzaju ‘małym miasteczkiem’. Na terenie osiedla znajdują się sklepy, przedszkole i różnego rodzaju placówki i punkty usługowe. Na styku osiedli funkcjonuje dobrze wyposażony klub fitness z gabinetem masażu i fizjoterapii, sale do gry w squasha, zadaszone korty tenisowe, a w tym roku powstanie także wielofunkcyjne boisko. Inwestycje tętnią życiem.


Dużym zainteresowaniem cieszy się także nasza pierwsza inwestycja poza Trójmiastem. Osiedle Młody Pruszcz położone w Pruszczu Gdańskim, oddalonym ok. 12 km od Gdańska, tworzą trzy dwupiętrowe budynki z windami i halami garażowymi. Klienci doceniają kameralny charakter osiedla, dobrą jakość zastosowanych materiałów oraz przemyślane układy mieszkań.


 


Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w Grupie Eco


W tej chwili prowadzimy sprzedaż w trzech inwestycjach: TRIO Apartamenty przy ul. Stawki i Hubertus przy ul. Obrzeżnej w Warszawie oraz Wolne Miasto w Gdańsku przy ul. Cedrowej. Mimo że wszystkie projekty znacznie się różnią, od trzech miesięcy zauważamy znaczne ożywienie sprzedaży w każdej z nich. Hubertus i Wolne Miasto to inwestycje ze średniego segmentu, w których mieszkania sprzedają się wręcz znakomicie.


TRIO Apartamenty to inwestycja, w której zostało kilkanaście apartamentów i mimo, że wszystkie mają powierzchnię od 100 do 150 mkw., a ceny rozpoczynają się od miliona złotych, chętnych nie brakuje. Obecnie 40 proc. z nich jest zarezerwowanych.


To co łączy nasze inwestycje to dobra lokalizacja, staranny i przemyślany projekt również w aspekcie dotyczącym spędzania wolnego czasu. Zarówno w inwestycji Wolne Miasto jak i Hubertus wprowadziliśmy szereg rozwiązań, dzięki którym powstały zielone, przyjazne mieszkańcom enklawy. W Wolnym Mieście zachowaliśmy np. istniejące drzewa owocowe i założone zostały budki dla ptaków.


 


Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest


Mieszkania najlepiej sprzedają się w atrakcyjnych lokalizacjach, ale za rozsądną cenę. Klientów przyciąga dobra komunikacja, cicha, spokojna okolica oraz kameralny charakter obiektu. Mieszkańcy chcą znać sąsiadów i czują się komfortowo, kiedy rozpoznają ich w budynku. Dlatego też inwestycje Grupy Inwest kojarzą się z kameralnym, wygodnym budownictwem, zlokalizowanym w dobrych punktach komunikacyjnych.


 


Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński


Realizowane przez nas projekty mieszkaniowe przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli cieszą się od momentu uruchomienia sprzedaży w lipcu 2014 roku stale rosnącą popularnością. Najszybciej nabywców znajdują mieszkania w projekcie Miasto Wola. Dlatego wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy, uruchomiliśmy sprzedaż mieszkań w drugim etapie inwestycji. W niespełna dwa miesiące od rozpoczęcia sprzedaży tej fazy nabywców znalazło już blisko 40 proc. mieszkań.


W drugim z naszych projektów mieszkaniowych – Stacji Kazimierz zostało sprzedanych już ok. 80 proc. mieszkań. Popularność naszych kompleksów wynika m.in. z dobrze dopasowanej do sytuacji na rynku oferty. Duże znaczenie odgrywają również nieszablonowe projekty architektoniczne osiedli, kreujące ogólnodostępną przestrzeń miejską. Oprócz budynków mieszkalnych w kompleksach znajdzie się rozbudowana infrastruktura rekreacyjna oraz starannie zaprojektowane tereny zielone.


 


Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service


Inwestycją, która w ubiegłym roku cieszyła się największą popularnością była Wizja Mokotów, realizowana w Warszawie przy ulicy Garażowej. Po sześciu miesiącach od uruchomienia sprzedaży swoich właścicieli znalazło 50 proc. mieszkań. Klientów przyciąga doskonała lokalizacja inwestycji oraz standard wykonania.


W Krakowie dużą popularnością cieszą się energooszczędne inwestycje. W oddanej właśnie do użytkowania inwestycji Wężyka 10 zostało tylko siedem mieszkań, a w kompleksie Borkowska B1 i B2 – 70 proc. mieszkań zostało sprzedanych przed oddaniem inwestycji do użytku. Oprócz lokalizacji i cen, dla nabywców ważne są duże oszczędności związane z eksploatacją energooszczędnych mieszkań.


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się najnowsze warszawskie propozycje Home Invest: inwestycja Krasińskiego 58 na Żoliborzu i osiedle Na Sokratesa na Bielanach. Klientów przyciąga lokalizacja osiedli w dzielnicach, które należą do najlepiej skomunikowanych w mieście, a ponadto funkcjonalne układy mieszkań w atrakcyjnej ofercie cenowej.


 


Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction


Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie Bliska Wola, nasza sztandarowa inwestycja przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. To nowoczesne i funkcjonalne osiedle mieszkalno-użytkowe. Na terenie inwestycji oddane zostaną lokale usługowo-handlowe, restauracje, przedszkole, oraz tereny sportowo-rekreacyjne w obrębie parku, które zostały zaprojektowane na niespotykaną dotąd na rynku deweloperskim skalę. Dla każdego budynku przewidziano również wspólny taras, co zachęca do sąsiedzkiej integracji.