DODAJ

Na budowach mieszkań praca wre

Polska
Na budowach mieszkań praca
Kajtman
2015-11-20 16:51:41
Branża mieszkaniowa to obecnie jeden z najbardziej rozgrzanych sektorów gospodarki. Liczba rozpoczynanych inwestycji i dostarczanych na rynek nowych mieszkań wygląda naprawdę imponująco.

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto już po trzech kwartałach br. przekroczyła poziom osiągnięty w całym 2013 r. Do końca września 2015 r. rozpoczęto budowę ponad 128 tys. mieszkań. W ostatnim kwartale bez wątpienia pobity zostanie także ubiegłoroczny rezultat. Dużą zasługę będą mieli w tym deweloperzy, którzy w liczbie rozpoczętych mieszkań notują wzrost rzędu niemal 24% r/r.   

Tak duży dopływ nowych inwestycji wiąże się z rekordowymi wynikami sprzedażowymi notowanymi na rynku pierwotnym w ostatnich miesiącach. Firmy deweloperskie, starając się na bieżąco uzupełniać topniejącą szybko ofertę, liczą na utrzymanie dobrej koniunktury. Ale na tym nie koniec, planowane są już także kolejne projekty. Według danych GUS firmy deweloperskie w okresie dziewięciu miesięcy br. uzyskały pozwolenia na budowę 68,7 tys. mieszkań, czyli o 17,1% więcej niż przed rokiem. Jakby konkurencja na rynku już nie była wystarczająco ostra do wejścia na rynek mieszkaniowy szykują się także nowi, poważni gracze, m.in. wywodzący się z Finlandii koncern YIT oraz dobrze znana jako generalny wykonawca grupa Eiffage.

Grupa Emmerson S.A.