DODAJ

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Galerię Neptun

Handel / Starogard Gdański
Wmurowanie kamienia węgielnego pod
Kajtman
2013-06-18 17:27:14

19 czerwca o godzinie 13.00 odbędzie się oficjalna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod Galerię Neptun w Starogardzie Gdańskim. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.


 


Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54.000 mkw., z czego ok. 25.000 mkw. przeznaczonych będzie na wynajem. Projekt przewiduje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 618 miejsc. Planowana data otwarcia galerii to jesień 2014 r.


 


Na uroczyste poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego zaproszeni zostali przedstawiciele władz powiatu starogardzkiego oraz gmin ościennych, a także przedstawiciele najważniejszych instytucji publicznych w regionie i firm zaangażowanych w inwestycję.


 


„Galeria Neptun będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych w regionie. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z najemcami. Budowa galerii przebiega zgodnie z harmonogramem” – powiedział Nikodem Bakun, Project Manager, Galeria NEPTUN Sp. z o.o. Sp.k.


 


Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun Sp. z o.o. Sp.k. ze Starogardu Gdańskiego utworzona przez starogardzkich przedsiębiorców – Tomasza Pastwę i Mariusza Szwarca. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol Sp. z o.o.


 


„Negocjacje z najemcami obejmują już ponad 50% powierzchni obiektu. Znajdzie się w nim około 150 lokali handlowych, w tym supermarket, kino, klub fitness i część gastronomiczna” – powiedział Marek Noetzel, Partner, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.