DODAJ

Nowe Ogrody w Poznaniu będą większe

Mieszkania i domy / Poznań
Nowe Ogrody w Poznaniu
Kajtman
2018-02-22 12:12:38
Ulica Janusza Meissnera 2 w Poznaniu pod na początku roku wzbogaciła się o 107 mieszkań, które powstały w III etapie osiedla Nowe Ogrody. Aktualnie trwają prace budowlane nad kolejnym etapem, w w którym zaprojektowano 104 mieszkań, podziemną halę garażową oraz komórki lokatorskie. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2019 roku. Deweloper nie zwalnia tempa i zdradza plany na kolejne etapy.

Do tej pory deweloper Proxin Ogrody oddał do użytku aż trzy etapy inwestycji, gdzie zaaranżowano łącznie 265 mieszkań oraz 13 lokali usługowo-handlowych. Na początku roku klucze do własnego M otrzymali mieszkańcy z III etapu. – W sprzedaży wciąż dostępne są dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o metrażu od 50 do 78 mkw. Ich cena rozpoczyna się już od 5 900 zł brutto za mkw. – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Najemców zyskały również lokale handlowe. Obecność na terenie inwestycji znajduje się dyskont spożywczy, salon kosmetyczny, salon fryzjerski oraz kilka gabinetów lekarskich. 

Osiedle stale się powiększa. W nowym etapie na który składa się 104 mieszkań, dostępne są kawalerki, dwu-, trzy-, cztero- oraz pięciopokojowe lokale o powierzchni od 30 do 108 mkw. Każde z nich będzie wyposażone w balkon, przestronny taras lub w ogródek. – Po zakończaniu IV etapu, powstanie kompletny, wewnętrzny dziedziniec z zaaranżowaną zielenią i małą architekturą, przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców osiedla – zaznacza Marlena Zapalska. W ramach całej inwestycji przewidziano osiem etapów, łącznie do użytku zostanie oddanych około 650 lokali. Będą to pięciokondygnacyjne budynki wielorodzinne. Co istotne każdy budynek będzie wyposażony w windy, komórki lokatorskie oraz naziemne i podziemne miejsca postojowe. – Obecnie trwają intensywne prace nad V etapem, gdzie już został złożony wniosek o pozwolenie na budowę – zdradza Marlena Zapalska.

Lokalizacja Nowych Ogrodów to doskonały kompromis dla osób aktywnych, jak i potrzebujących odpoczynku w zaciszu zieleni. Budynki powstają pośród rozległych terenów rekreacyjnych i sportowych. W niedalekiej okolicy znajdują się Ogród Botaniczny i jezioro Rusałka. Osiedle jest dobrą alternatywą dla szukających zacisza i natury, nie oddalając się od tętniącego życiem miasta. – Z ulicy Meissnera podróż samochodem do centrum zajmie około 10-15 minut, na dworzec PKP nie więcej niż 10, a na lotnisko Ławica tylko 5 minut – dodaje Marlena Zapalska. Co istotne, Nowe Ogrody mieszczą się blisko przedszkola, szkoły podstawowej, a także szkoły średniej.

Źródło: materiały prasowe